Respawn.pl

FURIA zamyka grono uczestników fazy play-off z grupy A na ESL Pro League

Autor: Krzysztof Sarna

Rywalizacja w pierwszej z czterech grup osiemnastego sezonu ESL Pro League dobiegła końca. W niedzielę poznaliśmy ostatniego uczestnika fazy play-off, którym okazała się FURIA. Doszło także do rozstawienia w etapie pucharowym. Team Vitality rozpocznie od ćwierćfinału, podczas gdy Movistar Riders od 1/8 finału. 

FURIA czwartym zespołem w play-offach z grupy A

W słoneczną niedzielę w ramach ostatniego dnia zmagań grupy A osiemnastego sezonu ESL Pro League kibice społeczność miała okazję do obejrzenia łącznie trzech spotkań. Wszystkie jednak zakończyły się już po drugiej mapie. Doszło jednak do dwóch dogrywek.

FURIA pokonała Grayhound w decydującym meczu o siódme miejsce, dzięki czemu pozostała w drabince ostatniej szansy, podczas gdy ekipa z Australii pożegnała się z turniejem. Ciekawie było od samego początku, ponieważ po pierwszej części Inferno to ekipa z Kraju Kawy, która grała w ataku, prowadziła 8:7. Chwilę później Gabriel “FalleN” Toledo i jego koledzy dołożyli jeszcze dwa punkty (10:7). Bliżej zwycięstwa była ekipa z Ameryki Południowej, wszak wygrywała 14:10 czy 15:14, ale dopiero w dogrywce udowodniła swoją wyższość. Jeśli chodzi natomiast o Vertigo, to Grayhound nie miało już tylu argumentów i uległo do ośmiu. 

CZYTAJ TAKŻE: Koniec passy Kasix! Angela35 najlepsza wśród pań na Twitchu w sierpniu

Dzięki tej wygranej 23. ekipa świata miała prawo do gry o czwarte miejsce. Brazylijczycy pokonali 2:0 GamerLegion i tym samym awansowali do 1/8 finału. Raz jeszcze FURIA potrzebowała dogrywki na pierwszej mapie. Tym razem dodatkowe odsłony miały miejsce na Mirage’u. Ponownie Kaike “KSCERATO” Cerato i jego koledzy byli bliżej wiktorii (15:13), ale nie poradzili sobie z wykończeniem. W kolejnych rundach byli jednak bezbłędni i objęli prowadzenie w meczu. Overpass natomiast nie miał już żadnej historii, o czym świadczy rezultat 16:4. 

CZYTAJ TAKŻE: pasha pojedzie rowerem na kolejnego Majora?

Team Vitality z kolei pewnie rozprawił się z Movistar Riders. Najlepszy zespół świata objął prowadzenie po pierwszej części dzięki konsekwentnej grze w defensywie, chociaż o przestojach też trzeba wspomnieć, bo takie miały miejsce. W ostatecznym rozrachunku “Pszczoły” wygrały ten plan do dziesięciu. Zamknięcie spotkania nastąpiło na Inferno, na którym Mathieu “ZywoO” Herbaut i jego kompani triumfowali 16:7. 

Wyniki niedzielnych spotkań grupy A osiemnastego sezonu ESL Pro League prezentują się następująco:

Grayhound 0:2 FURIA – Inferno 17:19, Vertigo 8:16

Movistar Riders 0:2 Team Vitality – Overpass 10:16, Inferno 7:16

GamerLegion 0:2 FURIA – Mirage 15:19, Overpass 4:16