Respawn.pl

GODSENT w ostatniej chwili rezygnuje z WESG

Autor: Sergiusz Lelakowski

Szwedzka drużyna GODSENT na mniej niż dobę przed startem WESG postanowiła zrezygnować z turnieju z pulą 1,5 mln dolarów. Dziwi nie tylko sama rezygnacja, ale również brak jakiegokolwiek oświadczenia ze strony zespołu.

 

Finały World Electronic Sports Games (WESG) rozpoczynające się już jutro w Chinach będą posiadały największą w historii CS:GO pulę nagród, która wynosi 1,5 mln dolarów. Szwedzi z GODSENT, ku zaskoczeniu wszystkich w ostatniej chwili anulowali swój wylot na nadchodzący turniej. W swoim oświadczeniu WESG podaje, że zarząd organizacji nie przekazał żadnej oficjalnej informacji w tej sprawie, a powód rezygnacji nie jest znany.

Z źródła bliskiego organizatorom WESG, redakcja IzakTV.pl nieoficjalnie dowiedziała się, że cała drużyna GODSENT jest zawiedziona ich ostatnim wynikiem w kwalifikacjach do DreamHack Masters Las Vegas, do tego stopnia że nawet podjęto decyzję o anulowaniu ich następnego wyjazdu. Przypomnijmy, że we wspomnianych kwalifikacjach GODSENT zupełnie nieoczekiwanie przegrało w pierwszej rundzie z Polakami ze Sferis PRIDE.

Grupa C WESG, w której znajdowało się GODSENT, będzie się składała z pięciu, a nie jak pozostałe – z sześciu drużyn. Zagra w niej m.in. polskie Kinguin czy Space Soldiers.