Respawn.pl

GODSENT żegna się z joelem!

Autor: Maks Bartosik
GODSENT

Kolejne zmiany na scenie CS:GO! W piątek GODSENT poinformowało, że  Joel “⁠joel⁠” Holmlund opuści zespół i został przesunięty na ławkę rezerwowych.

GODSENT powróciło na scenę CS:GO w styczniu tego roku, kontraktując szwedzki skład, w którym znaleźli się m.in. draken oraz Plopski. Zespół nie radził sobie jednak zbyt dobrze i w ciągu pięciu miesięcy nie odniósł praktycznie żadnego sukcesu, nie wywalczając nawet awansu na turniej RMR przed ostatnim Majorem w CS:GO.

W rozgrywkach online Szwedzi również nie radzili sobie najlepiej. Najlepszym wynikiem drakena i spółki było zajęcie trzeciego miejsca w rozgrywkach BetBoom Playlist. Urbanistic, rozgrywanym od lutego do kwietnia. Ostatnio GODSENT walczyło w kwalifikacjach do ESL Challenger Katowice 2023, jednak i tam nie udało im się osiągnąć końcowego sukcesu, kończąc finalnie na trzeciej pozycji.

joel opuszcza GODSENT!

Nieudane pięć miesięcy w końcu musiało przynieść zmiany. Z zespołem pożegnał się Joel “joel” Holmlund, który w tym tygodniu został odsunięty od składu i wylądował na ławce rezerwowych. 18-letni riffler przed dołączeniem do GODSENT występował przez krótki okres czasu w Monte.

18-latek według statystyk był najlepszym zawodnikiem szwedzkiej formacji. joel przez ostatnich pięć miesięcy zanotował rating na poziomie 1.11, a podczas wspomnianego turnieju BetBoom Playlist. Urbanistic, jego rating wynosił aż 1.41. Mimo to, zespół uznał, że odejście joela może zadziałać pozytywnie i postanowił szukać nowego gracza.

Tymczasowo miejsce joela w składzie szwedzkiej formacji zajmie dotychczasowy trener zespołu, Maikil “Golden” Selim. Były zawodnik m.in. Fnatic i Cloud 9 będzie łączył rolę stand-ina z funkcją trenera do czasu, gdy drużyna nie znajdzie następcy joela.

Skład GODSENT prezentuje się następująco:

Sweden William “⁠draken⁠ Sundin
Sweden Alfred “⁠RuStY⁠ Karlsson
Sweden Nicolas “⁠Plopski⁠ Gonzalez Zamora
Sweden Erik “⁠ztr⁠ Gustafsson

Sweden Maikil “⁠Golden⁠ Selim (trener/stand-in)

Sweden Joel “⁠joel⁠ Holmlund (rezerwowy)