Respawn.pl

Gracze NEO kontra Complexity, czyli wielki finał IEM Sydney

Autor: Krzysztof Sarna

IEM Sydney był niesamowitym turniejem do tej pory. W grupach wyrównana walka, a w play-off znowuż jednostronna. Impreza się jednak nie zakończyła, wszak nastał czas na punkt kulminacyjny – wielki finał. Co najważniejsze dla polskich kibiców – nie zabraknie polskiego akcentu, którym jest trener FaZe Clanu, Filip “NEO” Kubski. 

Podopieczni NEO przed olbrzymią szansą

Przez ostatnich kilka miesięcy wyniki FaZe Clanu nie zadowalały i trzeba to sobie otwarcie powiedzieć. 9-12. miejsce osiemnastego sezonu ESL Pro League, 9-16. miejsce Gamers8, 9-12. miejsce IEM Cologne. A jest tego jeszcze więcej. W końcu jednak możemy mówić o sukcesie, ponieważ dotarcie do wielkiego finału IEM Sydney takim sukcesem jest. A wszystko jeszcze przed Robinem “ropzem” Koolem i jego kolegami, którzy w niedzielny poranek będą walczyć o końcowy triumf.

CZYTAJ TAKŻE: Naprawiono renderowanie, ulepszenia stabilności – Aktualizacja CS2 20/10/2023

Po drugiej stronie serwera zamelduje się Complexity Gaming. Chyba mało kto spodziewałby się, że to właśnie ten zespół awansuje do wielkiego finału, a tak się jednak stało. W półfinale organizacja ze Stanów Zjednoczonych nie tylko pokonała G2 Esports, ale zarazem je zmiażdżyła. “Samuraje” nie miały nic do powiedzenia. W końcu CoL zajmuje czternaste miejsce w światowym rankingu HLTV, tak więc awans do decydującego pojedynku tym bardziej stanowi sensację.

CZYTAJ TAKŻE: Profilerr, czyli centrum CS, w którym znajdziesz wszystko!

FaZe Clan oraz Complexity Gaming w bieżącym roku zagrały przeciwko sobie tylko raz. Pojedynek ten miał miejsce 20 stycznia podczas BLAST Premier Spring Groups. Wówczas Finn “karrigan” Andersen i spółka wygrali 2:0. W przypadku niedzielnego finału to właśnie podopieczni NEO będą faworytem, chociaż należy brać na to poprawkę, wszak w ostatnich dniach obie ekipy pokazały, że potrafią dokonywać rzeczy niesamowitych, a także gromić swoich przeciwników. 

09:30 | FaZe Clan vs. Complexity Gaming – BO3 [Transmisja]

Zwycięzca dzisiejszego finału Intel Extreme Masters Sydney zgarnie czek o wartości stu tysięcy dolarów. Na tym się jednak nie kończy, ponieważ mistrz turnieju rozgrywanego w Australii zapewni sobie występ na IEM Katowice 2024.