Respawn.pl

Illuminar zbliża się do Virtus.pro- aktualizacja rankingu HLTV

Autor: Kamil Kowala
Illuminar

Bez większych roszad obyła się cotygodniowa aktualizacja rankingu drużyn CS:GO prowadzonego przez HLTV. Jedynym polskim ruchem w najlepszej trzydziestce jest ten od Illuminar, który po zdobyciu mistrzostwa kraju przesunął się o jedną pozycję w górę. W samej czołówce należy wyróżnić Liquid, który po krótkiej nieobecności powrócił do najlepszej trójki.

Finały ósmego sezonu ECS nie odbiły się wielkim echem na rankingu HLTV. Swoją pozycję nieco poprawili Amerykanie z Teamu Liquid. Powrócili oni do najlepszej trójki zestawienia, po tym, jak zostali z niej wypchnięci przez fnatic. Nie jest jednak powiedziane, że Jonathan “EliGE“ Jablonowski i spółka zagoszczą na tej pozycji na długo- w końcu dziś rozpoczynają się finały ESL Pro League Season 10, na których zobaczymy wszystkie czołowe formacje. W przyszłym tygodniu możemy się więc spodziewać gigantycznego przewrotu w samej czołówce rankingu.

TOP 10 drużyn HLTV (02.12.2019):

1. Astralis
2. Evil Geniuses
3. Liquid +1
4. fnatic -1
5. 100 Thieves
6. FaZe Clan +1
7. Vitality -1
8. NiP +1
9. mousesports -1
10. ENCE

Nadwiślańskie formacje w ostatnim tygodniu skupione były na ESL Mistrzostwach Polski. Krajowe rozgrywki nie są jednak nagradzane sporą ilością punktów w światowym zestawieniu, więc i nie byliśmy świadkami gigantycznych roszad- przynajmniej wśród tych wyżej notowanych ekip. Skok o jedną lokatę zyskali aktualni mistrzowie kraju z Illuminar Gaming, dzięki czemu od bycia najlepszym polskim składem według HLTV dzielą już ich tylko dwa miejsca. Na ten moment najwyżej spośród wszystkich rodzimych ekip plasuje się oczywiście Virtus.pro, jednak po polskim weekendzie wszystko może się zmienić. Zdecydowanie większy awans zaliczyli reprezentanci x-kom AGO. Jastrzębie przeskoczyły dziesięć innych formacji i aktualnie zajmują 43 lokatę.

Najlepsze polskie drużyny z rankingu HLTV (02.12.2019):

25. Virtus.pro
27. Illuminar Gaming +1
35. ARCY +2
43. x-kom AGO +10
56. Wisła All in! Games -2
79. Actina PACT -8
87. Izako Boars -7
183. Pompa Team NEW