Respawn.pl

Jak wyglądają statystyki 18. sezonu ESL Pro League?

Autor: Krzysztof Sarna

24 godziny – tyle upłynęło już od triumfu MOUZ w wielkim finale osiemnastego sezonu ESL Pro League. Turniej powoli zaczyna przechodzić do historii, dlatego też podsumujemy go po raz ostatni. Tym razem od strony statystyk. Jak prezentują się topowe liczby oraz poszczególne pomiary 18 edycji CS-owej Ligi Mistrzów?

Analiza osiemnastej odsłony ESL Pro League

Przypomnijmy, że mianem MVP całego turnieju został odznaczony reprezentant MOUZ, Ádám “torzsi” Torzsás, którego rating wyniósł 1.21. Kiedy jednak spojrzymy na graczy z najwyższymi ocenami, wówczas Węgier nie znajduje się nawet w najlepszej ósemce. Liderem okazał się Benjamin “blameF” Bremer ze współczynnikiem 1.31. Kolejne dwa miejsca należą do twarzy Teamu Vitality Lotana “Spinxa” Giladiego oraz Mathieu “ZywOo” Herbauta z ratingami 1.31 oraz 1.29.

Oczywiście żadna inna broń, jak AK-47 nie mogła być używana najczęściej. “Kałach” stanowił 35.63% wszystkich zakupów na przełomie całego osiemnastego sezonu ESL Pro League. Na drugiej pozycji uplasowało się M4A1-S ze współczynnikiem 20.22%. Na najniższym stopniu podium jest AWP, które może poszczycić się wynikiem 11.6%.

CZYTAJ TAKŻE: MOUZ w TOP5 rankingu HLTV! 9INE bliżej wylotu z TOP30

W całym turnieju, który trwał miesiąc, rozegrano łącznie 187 map. Jednoznacznego lidera jednak nie ma, bowiem Anubis oraz Inferno używane były 31-krotnie. Stycznie jest jeszcze pomiędzy kolejnymi trzema propozycjami: Mirage (28 razy), Ancient (27 razy), a także Nuke (26) razy. Przedostatnie jest Vertigo z wynikiem 24 użyć, a zamyka zestawienie Overpass, z którego skorzystano 20-krotnie.  

Warto także zwrócić uwagę na asysty. Najwięcej ich miał Sergity “DemQQ” Demchenko, bo aż 106. Jednak całe podium należy do Monte, ponieważ na drugiej lokacie widnieje Szymon “kRaSnaL” Mrozek z dorobkiem 92, a na trzeciej Viktor “sdy” Orudzhev z dwoma mniej (90). Po 88 natomiast mają gracze MOUZ – Dorian “xertioN” Berman oraz Kamil “siuhy” Szkaradek. 

CZYTAJ TAKŻE: Wytchnienie dla Twojego laptopa – podkładka chłodząca Genesis Oxid 260

W osiemnastej odsłonie ESL Pro League ujrzeliśmy łącznie 25 ace’ów. Dwa z nich zostały wykręcone przez Polaka, Szymona “kRaSnaLa” Mrozka. Reprezentant Monte świetnie sobie poradził na Anubisie w starciu z BIG oraz Ancient przeciwko Complexity Gaming. Również po dwa “ejsy” na swoim koncie mają torzsi, Aleksi “Aleksib” Virolainen oraz David “frozen” Čerňanský.