Respawn.pl

Już dziś poznamy pierwszego finalistę Pinnacle Cup Championship

Autor: Krzysztof Sarna

Przed nami ostatnie dwa dni grania w ramach Pinnacle Cup Championship 2022. Mimo że ostatnie dwa, to jesteśmy na półmetku turnieju, wszak ten trwa łącznie cztery dni. Dziś będzie bardzo ciekawie, a zarazem emocjonująco, bowiem poznamy pierwszego finalistę imprezy. 

Jeżeli nie było Wam dane śledzić czwartkowych poczynań na Pinnacle Cup Championship 2022, to nic straconego. Z zawodami pożegnały się wczoraj fnatic wraz z Imperial. Więcej na temat czwartku na imprezie w Lund możecie przeczytać w tym miejscu. Natomiast my spoglądamy już na to, co przed nami, bowiem dziś wyłoniony zostanie pierwszy finalista. 

Na godzinę 16:00 zaplanowane zostało spotkanie w ramach pierwszej rundy dolnej drabinki. I to właśnie w tym pojedynku trzeba będzie się szczególnie postarać, ponieważ przegrany już dziś odpadnie z turnieju, podczas gdy wygrany awansuje do konsolidacyjnego finału, w którym spotka się z przegranym finału górnej drabinki w stawce o wielki finał. Jeśli chodzi o godzinę 16:00 i pierwszą rundę dolnej drabinki, to aktorami spektaklu będą gracze Heroic oraz Finest. Trochę dziwić może, że obserwujemy Duńczyków w drabince przegranych, ale ci na starcie przegrali niespodziewanie w formacie BO1 z fnatic, stąd też taki stan rzeczy. Finest z kolei radzi sobie powyżej oczekiwań na tym turnieju, ponieważ na starcie przegrało z Imperial, ale później pokonało EG.PA, w starciu BO3 zrewanżowało się Imperial. Nie da się ukryć, że podopieczni Jędrzeja “Bogdana” Rokity nie są faworytami tego starcia, aczkolwiek szans można upatrywać w nieco słabszym okresie Heroic, aniżeli zazwyczaj.

CZYTAJ TAKŻE: Na rynku pojawiły się kawy z wizerunkiem Xayoo, Nitra i Masnego Bena!

Mały powód do świętowania będą mieć dziś gracze BIG lub Astralis. Zwycięzca tej potyczki awansuje do wielkiego finału, podczas gdy przegrany spadnie do konsolidacyjnego finału i będzie musiał bić się o przedostanie się do wielkiego finału z wygranym wyżej opisanego pojedynku. Nasi zachodni sąsiedzi zapewnili sobie finał górnej drabinki dzięki wygranej z MIBR i fnatic. Duńczycy z kolei bezproblemowo pokonali EG.PA, ale wczoraj męczyli się z Imperial, ostatecznie wygrywając. Bardzo trudną rzeczą jest wytypowanie faworyta tych zawodów. Co prawda wyżej w światowym rankingu HLTV plasuje się BIG, bo na jedenastej pozycji, ale Lukas “gla1ve” Rossaner i jego koledzy są na trzynastej lokacie, co teoretycznie sprawia, że powinny nas czekać wyrównane zawody. Po raz ostatni ekipy te spotkały się w fazie Play-In katowickiego Intel Extreme Masters. Po trzech mapach lepsi okazali się gracze ze Skandynawii. 

Harmonogram piątkowych spotkań Pinnacle Cup Championship prezentuje się następująco:

16:00 | Heroic vs. Finest – BO3 [Transmisja]

20:00 | BIG vs. Astralis – BO3 [Transmisja]