Respawn.pl

Już dziś zaczyna się BLAST Premier Spring Final. Osiem drużyn – jeden bilet na światowe finały

Autor: Krzysztof Sarna

Rozpoczynamy kolejny, spory turniej. Już tylko kilka godzin dzieli nas od rozpoczęcia BLAST Premier Spring Final w Lizbonie. Obserwować będziemy łącznie osiem ekip, które nie tylko powalczą o nagrody finansowe, ale także o miejsce na światowych finałach BLASTA. 

Prawie pół miliona dolarów w puli, miejsce na BLAST Premier World Final 2022 oraz pięć na osiem drużyn, które plasują się w najlepszej dziesiątce światowego rankingu HLTV. Tak w skrócie możemy opisać rozpoczynający się dzisiaj BLAST Premier Spring Final. Do tego wszystkiego dodać jeszcze należy ENCE i OG Esports, a więc polskie akcenty w Portugalii. 

W środę będziemy świadkami łącznie czterech spotkań, a więc w akcji ujrzymy wszystkie osiem drużyn. Rywalizacja rozpocznie się już o godzinie 11:00, kiedy to FaZe Clan oraz paiN zainaugurują cały turniej. Finn “karrigan” Andersen i jego koledzy bezsprzecznie są stawiani w roli największego faworyta tego turnieju, wszak jeszcze niecały miesiąc temu wygrali PGL Majora. Zaskoczyli i to w tym negatywnym sensie na początku czerwca, kiedy to na poziomie ćwierćfinału odpadli z IEM Dallas. Na sam start przyjdzie im się jednak zmierzyć z najsłabszą ekipą, przynajmniej na papierze. Dla Brazylijczyków bezsprzecznie tego typu wydarzenie jest wielkim osiągnięciem, ale mało kto zakłada tu zwycięstwo ekipy z Kraju Kawy. 

CZYTAJ TAKŻE: Denis Załęcki kontra Mateusz Kubiszyn już niebawem! Poznaliśmy szczegóły zaległej walki HIGH League 3

O wiele ciekawiej zapowiadają się zawody z udziałem G2 Esports i Teamu Vitality, czyli odpowiednio ósmej i dziesiątej drużyny globu. Obie ekipy w ostatnim czasie grają zdecydowanie poniżej własnych oczekiwań, a co dopiero tych publiczności. Na minionym Majorze wspólnie uplasowały się na 9-11. lokacie, a Intel Extreme Masters Dallas także był niewypałem, co potwierdza 5-6. pozycja w przypadku “Samurajów” i 7-8. “Pszczół”. Trudno typować formację, która pójdzie dziś po wiktorię. Na minionym IEM-ie do niespodzianki jednak nie doszło i po dwóch mapach triumfowali Audric “JACKZ” Jug i spółka.

BLAST Premier Spring Final w Lizbonie to z pewnością ten turniej, w którym Natus Vincere chciałoby udowodnić, że nadal jest w czołówce, a nie z niej powoli wypada. Realia jednak są takie, że od momentu najechania Rosji na Ukrainę Oleksandr “s1mple” Kostyliev i jego koledzy nie prezentują już tak świetnego Counter-Strike’a, do jakiego nas przyzwyczaili. Piętnasty sezon ESL Pro League to 5-8. miejsce, a miniony PGL Major to przegrana z FaZe w wielkim finale. Do tego w ostatnim czasie głośno było o Kirillu “Boombl4” Mikhailovie, który został usunięty z organizacji. Na sam start walki o bilet na światowe finały ekipa z regionu CIS spotka się z OG Esports, czyli 24. zespołem świata. Dla polskich kibiców to spotkanie będzie jednak nadto istotne, ponieważ na serwerze ujrzymy Macieja “F1KA” Miklasa, który jeszcze nie tak dawno dołączył do duńskiej organizacji. Jednakże zabraknie Mateusza “mantuu” Wilczewskiego, który będzie zastępowany przez Abdula “degstera” Gasanova.

CZYTAJ TAKŻE: PGE Superpuchar PLE już od 8 lipca na Plaży Miejskiej w Gdyni

Na zakończenie inauguracyjnego podziwiać będziemy kolejnych Polaków, a więc Olka “hadesa” Miśkiewicza i Pawła “dychę” Dychę, którzy ze swoimi kolegami z ENCE spotkają się z BIG. “Ośmiorniczki” zdążyły nas już przyzwyczaić do wysokiego poziomu, który prezentują w minionym okresie, a więc oczekiwania także wzrosły. Nieustannie możemy dostrzec, że organizacja z Finlandii “ma to coś”, a jednocześnie “brakuje tego czegoś”, by postawić kropkę nad “i” i sięgnąć po wielki triumf. Kolejny turniej to kolejne nadzieje. Nasi zachodni sąsiedzi w minionym okresie zaczęli trzymać fason, ponieważ dotarli do półfinału IEM Dallas oraz zajęli trzecie miejsce na Pinnacle Cup Championship. Nie zmienia to jednak faktu, że faworytem jest ENCE. 

Harmonogram środowych spotkań BLAST Premier Spring Final prezentuje się następująco:

11:00 | FaZe Clan vs. paiN – BO3

14:00 | G2 Esports vs. Team Vitality – BO3

17:00 | Natus Vincere vs. OG Esports – BO33

20:00 | ENCE vs. BIG – BO3

Wszystkie te spotkania wraz z polskim komentarzem będziecie mogli oglądać na oficjalnym kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego na platformie Twitch. Do jego kanału dostaniecie się klikając tutaj.