Respawn.pl

Kapitalny wtorek polskich drużyn! Komplet zwycięstw

Autor: Krzysztof Sarna

Polskie formacje mają za sobą udany wtorek. Na cztery międzynarodowe rozegrane spotkania wygrane zostały wszystkie. Doszło także do polskich derbów z udziałem Singularity i Anonymo Esports, w których górą był pierwszy z wymienionych zespołów. 

Udany wtorek

Dziś, podobnie jak wczoraj formacje, a zasadniczo sam PGE Turów Zgorzelec rozgrywał swoje spotkania w zamkniętych kwalifikacjach do CCT North Europe Series 8. Organizacja z Dolnego Śląska wygrała najpierw spotkanie eliminacyjne grupy B. Po pełnej serii “Tury” okazały się lepsze od STORMZz. Samo spotkanie było jednak twarde, wszak poszczególne mapy kończyły się do: trzynastu, dwunastu oraz czternastu. Natomiast w decydującym pojedynku ekipa ze Zgorzelca także po trzech mapach wygrała z JANO. Tym samym Kacper “darko” Ściera i jego koledzy nadal liczą się w eliminacjach do CCT North Europe Series 8 wychodząc z grupy. Przed nimi jeszcze faza Play-In, w której trzeba będzie wygrać jedno spotkanie.

CZYTAJ TAKŻE: Polska organizacja CS:GO kończy swoją działalność

Pompa Team w dobrym stylu rozpoczęła rozgrywki CCT East Europe Series 2. Janusz “Snax” Pogorzelski i jego koledzy wygrali 2:0 z Sampi, triumfując na Ovperassie do dwunastu, a na Mirage’u do ośmiu. Podopieczni Adriana “imd” Piepera potrzebują jeszcze dwóch zwycięstw, by awansować do fazy play-off. Te same zmagania od zwycięstwa zaczęli gracze los kogutos. Nie weszli dobrze w spotkanie z ARCRED, bo przegrali Anubisa do jedenastu. Później jednak zrewanżowali się tym samym rezultatem na Nuke’u, a Mirage’a wygrali do trzynastu. 

CZYTAJ TAKŻE: CS2 jednak tylko z tickrate 64? Wiele na to wskazuje

We wtorek doszło także do polskich derbów pomiędzy Singularity a Anonymo Esports. Starcie odbyło się w ramach ćwierćfinału górnej drabinki dziesiątego sezonu European Pro League. Pierwsza mapa, którą był Ancient była twarda, a minimalnie bliżej końcowego triumfu za sprawą rezultatu 14:13 byli “Anonimowi”. Finalnie to Singularity rozstrzygnęło wszystko w regulaminowym czasie gry, a Vertigo zostało koncertowo rozegrane, co tylko potwierdza wynik 16:7. Wojciech “Prism” Zięba i jego koledzy w półfinale górnej drabinki zmierzą się z 500. Anonymo Esports natomiast zagra z Preasy w pierwszej rundzie drabinki przegranych. 

Wtorkowe wyniki polskich formacji prezentują się następująco:

los kogutos 2:1 ARCRED – Anubis 11:16, Nuke 16:11, Mirage 16:13

Singularity 2:0 Anonymo Esports – Ancient 16:14, Vertigo 16:7

STORMZz 1:2 PGE Turów Zgorzelec – Mirage 13:16, Vertigo 16:12, Ancient 14:16

Pompa Team 2:0 Sampi – Overpass 16:12, Mirage 16:8

PGE Turów Zgorzelec 2:1 JANO – Ancient 8:16, Mirage 19:16, Anubis 6:16