Respawn.pl

Kolejny potężny transfer Kicka! Naczelna baseniara zmienia plaformę

Autor: Michał Maćkowski
Amouranth

Kick, platforma do live-streamingu i konkurencja Twitcha coraz bardziej się rozpycha! Po udanych akcjach marketingowych, zakontraktowaniu nie na wyłączność najpopularniejszego twórcy na Twitchu przyszła pora na przejęcie najpopularniejszej baseniary – Amouranth. 

Twitch coraz bardziej może odczuwać oddech konkurencji, bowiem Kick zaskakuje społeczność. Do tej pory wszystkie próby obalenia Twitcha w ogóle nie wyszły, ale bardzo możliwe, że tym razem będzie inaczej. Wszystko przez to, jakie ruchy wykonuje Kick, które poinformowało o tym, że od teraz na platformie streamuje Amouranth.

Amouranth przechodzi na Kick

Coraz więcej dzieje się na w bitwie pomiędzy Kick a Twitch. Najpierw pierwsza z tych platform rozpoczęła akcje marketingowe wyśmiewające ostatnie decyzje Twitcha, a następnie zaczęła podbierać znanych twórców. Niedawno Kick ogłosił kontrakt na 100 milionów dolarów z jednym z najpopularniejszych streamerów na świecie – xQc.

Teraz przyszła pora na kolejne wzmocnienie. Kick postanowił bowiem zakontraktować najpopularniejszą ,,baseniarę”, czyli Amouranth, o której w ostatnich dniach było dosyć głośno. Wszystko bowiem przez pozycję, w jakiej streamerka gra w gry.

Czy to koniec hegemonii Twitcha?

Trzeba przyznać, że ostatnie ruchy Kick zaczynają budzić nadzieję, że to koniec dominacji Twitcha w świecie live-streamingu. Nieudane ruchy platformy od Amazona spowodowały, że coraz więcej streamerów decyduje się przenieść na Kicka, a dodatkowa platforma zachęca ich wysokimi stawkami za streamowanie. Najbliższe miesiące mogą pokazać, czy aktualne ruchy Kick faktycznie przyniosą oczekiwane rezultaty.