Respawn.pl

Kto spadnie do Knockout Stage BLAST Premier? W akcji m.in. Na’Vi, NiP czy BIG

Autor: Krzysztof Sarna

Walka o awans na jesienne finały BLAST Premier nieustannie trwa. We wtorek dwie ekipy jednak będą musiały się z nią na pewien czas pożegnać, gdyż spadną do Knockout Stage i droga do BLAST Premier Fall Final się wydłuży. Z kolei zwycięzcy awansują do finałów swoich grup. Nudno nie będzie, bo na serwerze zameldują się m.in. Natus Vincere, NiP czy BIG.

Czas wyłonić kolejnych uczestników Knockout Stage

Wtorkowe starcia będą finałami konsolidacyjnymi. Oznacza to w ułatwieniu, że zwycięzcy awansują do swoich grupowych finałów, podczas gdy przegrani spadną do Knockout Stage, z której jednak będzie się dało wywalczyć miejsce na wiosenne finały, ale będzie o wiele trudniej.

CZYTAJ TAKŻE: Patti dołącza do ECSTATIC

Jak zwykle widowisko na serwerze rozpocznie się o godzinie 15:00. Przywitają nas uczestnicy grupy A, czyli reprezentanci Complexity Gaming oraz Ninjas in Pyjamas. Dobrze rozpoczęli gracze CoL, którzy w otwierającej rundzie pokonali wynikiem 2:1 właśnie NiP. W finale górnej drabinki zostali jednak zmiażdżeni przez Team Vitality. Z kolei szwedzka organizacja w finale dolnej drabinki wygrała z Evil Geniuses i dziś stanie przed okazją zrewanżowania się “Białej Gwieździe”. Trzeba jasno powiedzieć, że czwartkowe zawody były przede wszystkim wyrównane, a końcowa wygrania organizacji ze Stanów Zjednoczonych nie była przesadnie przekonująca. Tym bardziej przecież, że to Fredrik “REZ” Sterner i jego koledzy byli stawiani w roli faworytów.

CZYTAJ TAKŻE: Przemyślana skrzynka? Recenzja obudowy Cooler Master MasterBox TD500 Mesh V2

Następnie przeniesiemy się do grupy B, w której mocno przemeblowane Natus Vincere zagra z BIG. Takiego spotkania na tym turnieju jeszcze nie było. Na’Vi jednak zaskoczyło sporą część publiki, wygrywając w inauguracyjnym starciu z Astralis. Później jednak trzeba było zderzyć się z rozpędzonym Heroic, które nie pozostawiło żadnych złudzeń Oleksandrowi “s1mple’owi” Kostylievovi i spółce. Jeśli chodzi z kolei o BIG, to niemiecka organizacja również przegrała z Duńczykami, ale później wygrała w finale dolnej drabinki z Astralis. Po raz ostatni ekipy te spotkały się 19 kwietnia podczas IEM Brazil. Wówczas z wyniku 2:0 mogła się cieszyć ukraińska organizacja, ale przypomnijmy, że na jej pokładzie wtedy znajdowało się trzech innych zawodników. 

Harmonogram wtorkowych spotkań BLAST Premier Fall Groups prezentuje się następująco:

15:00 | Complexity Gaming vs. Ninjas in Pyjamas – BO3

18:30 | Natus Vincere vs. BIG – BO3

Oba te spotkania będzie można obejrzeć wraz z polskim komentarzem na oficjalnym kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego na Twitchu. Dostać się do niego można klikając tutaj.