Respawn.pl

Liquid z Rainwakerem i Patsim? Sprawdźmy jak to chodzi na BLAST Premier!

Autor: Krzysztof Sarna

BLAST Premier Fall Groups trwa w najlepsze. Sobota będzie dniem wyjaśnień w grupie A, lecz nie tylko. Na sam start czeka nas ostatni debiutancki pojedynek, wszak w grupie C do gry nie weszły jeszcze G2 Esports i Team Liquid. Będzie to świetna okazja, by przyjrzeć się, jak amerykańska organizacja poradzi sobie z dwoma nowymi nabytkami. 

Liquid z Rainwakerem i Patsim i standardowe pytanie – czy to wypali?

Standardowe pytanie po odświeżeniu każdego ze składów toto, “czy to wypali”. W okienku transferowym TL zasilili Aleks “Rainwaker” Petrov oraz Robert “Patsi” Isyanov. Na sam start rozgrywek w stolicy Danii przyjdzie im się zmierzyć z G2 Esports. Wyzwanie, trzeba sobie powiedzieć otwarcie – spore. “Samuraje” może i przed przerwą turniejów nie wygrywały, bo ćwierćfinał IEM Dallas i półfinał BLAST Premier Spring Final to potwierdzają, to jednak dziś postawią niemały opór. Tym bardziej przecież, że na ostatnie trzy rozegrane mecze tylko jeden został wygrany przez Liquid.

CZYTAJ TAKŻE: IEM wraca do Sydney!

Drugie spotkanie z udziałem Teamu Vitality i Complexity Gaming toczyć się będzie o miejsce w finale grupy A. Obie formacje wygrały swoje pierwsze spotkania i to one okazały się do tej pory najlepsze w tym zbiorze. “Pszczoły” pokonały Evil Geniuses 2:0, podczas gdy Jonathan “EliGE” Jablonowski wraz ze swoimi kolegami po pełnej serii okazali się lepsi od Ninjas in Pyjamas. Nie ma co specjalnie ukrywać, że wygrany tego spotkania będzie już faworytem do wygrania późniejszego finału. 

CZYTAJ TAKŻE: Przemyślana skrzynka? Recenzja obudowy Cooler Master MasterBox TD500 Mesh V2

Na zakończenie soboty z BLAST-em przygotowano jeszcze finał dolnej drabinki tej samej grupy. EG i NiP, które przegrały swoje debiutanckie spotkania, zagrają o przetrwanie i jednoczesnie awans do konsolidacyjnego finału, w którym przeciwnikiem będzie przegrany dopiero co wymienionego finału górnej drabinki. Ów konsolidacyjny finał wyłoni drugą drużynę, która zagra o mistrzostwo grupy A. “Geniusze Zła” wydają się jednak być outsiderami i organizacja ze Szwecji nie powinna mieć większych trudności, by w dzisiejszych zawodach sięgnąć po wiktorię. Tym bardziej przecież, że powinna była to zrobić już w starciu z Complexity, a jednak doszło do porażki. 

Harmonogram sobotnich spotkań BLAST Premier Fall Groups prezentuje się następująco:

12:00 | G2 Esports vs. Team Liquid – BO3

15:00 | Team Vitality vs. Complexity Gaming – BO3

18:30 | Evil Geniuses vs. Ninjas in Pyjamas – BO3

Te wszystkie trzy spotkania będzie można obejrzeć wraz z polskim komentarzem na oficjalnym kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego na Twitchu. Dostać się do niego można klikając tutaj.