Respawn.pl

Strona główna » Mierny wtorek Polaków. MAD Lions z drugą porażką w PWS, Anonymo odpada z Malta Vibes

Mierny wtorek Polaków. MAD Lions z drugą porażką w PWS, Anonymo odpada z Malta Vibes

Autor: Krzysztof Sarna

Wtorek nie jest łaskawy dla Polaków w Counter-Strike’u: Global Offensive. MAD Lions zaliczyło już druga porażkę w Pinnacle Winter Series 2. Do tego Anonymo Esports pożegnało się z Malta Vibes Knockout Series 6. 

MAD Lions wyczerpało już margines błędu. Michał “MICHU” Müller i jego koledzy zaliczyli drugą porażkę w Pinnacle Winter Series 2. Hiszpańska organizacja uległa Apeks 0:2. Nie ma w tym przypadku jednak wielkiego zaskoczenia, ponieważ ta drużyna na papierze jest tą lepszą, co też było dziś widać na serwerze. 

Zawody wystartowały na Mirage’u wybranym przez Martina “STYKO” Styka i jego kolegów. Po piętnastu rundach to jednak “Lwy” prezentowały się lepiej, czego dowodem jest prowadzenie 10:5. Po przejściu do ataku podopieczni Jakuba “kubena” Gurczyńskiego dołożyli jeszcze triumf w pistoletówce i mieli już sześć oczek zaliczki. Mało kto chyba jednak spodziewałby się, że Apeks wygra osiem rund z rzędu i wysunie się na prowadzenie 11:13. MAD Lions nie potrafiło już przejąć inicjatywy i uległo do jedenastu. Drugą lokacją było Inferno, na którym 31. formacja świetnie zaprezentowała się w obronie, czego potwierdzeniem był rezultat 10:5. Organizacja z Hiszpanii próbowała jeszcze pozostać w grze, ale nadal utrzymywało się pięciopunktowe prowadzenie (9:14), które okazało się poniekąd kluczem do ostatecznego triumfu. MICHU i jego koledzy nie mogą już przegrać, jeśli myślą o play-offach Pinnacle Winter Series 2. Potrzebne będą trzy zwycięstwa z rzędu. Porażka oznaczać będzie koniec zmagań. 

CZYTAJ TAKŻE: Wiemy, kto wniesie puchar na scenę IEM Katowice 2022

Wisła All iN! Games Kraków przegrała 0:1 z Ninjas in Pyjamas. Relację z tego meczu możecie przeczytać tutaj

Anonymo Esports odpadło z Malta Vibes Knockout Series 6. Polski zespół nie dał rady 1shot. Warto wspomnieć na samym starcie, że Mikołaj “MIKI” Żyrów zastępował Arka “Vegiego” Nawojskiego na pierwszej mapie, jaką było Vertigo – a był to przecież wybór “Anonimowych”. Wedle portalu HLTV powodem były problemy z Internetem, a sam Vegi na swoim Facebooku zakomunikował, że miał 80% lossa. Dziwić może, że podopieczni Adriana “imd” Piepera zagrali słabiej na własnej arenie, niż na tej przeciwnika. Na Vertigo zdobyli zaledwie pięć punktów, podczas gdy na Nuke’u jedenaście. Rosyjsko-ukraiński kolektyw w półfinale spotka się z EC Kyiv.

Warto także zwrócić uwagę na post Oskara “oskarisha” Stenborowskiego na Twitterze oraz Vegiego na FB.

Wtorkowe wyniki Polaków prezentują się następująco: 

MAD Lions 0:2 Apeks – Mirage 12:16, Inferno 9:16

Wisła All iN! Games Kraków 0:1 Ninjas in Pyjamas – Ancient 12:16 – (relacja z meczu dostępna tutaj)

Anonymo Esports 0:2 1shot – Vertigo 5:16, Nuke 11:16

Więcej informacji na temat IEM Katowice 2022 znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej.

Więcej informacji na temat Malta Vibes Knockout Series 6 znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej.