Respawn.pl

MOUZ domyka swoje zestawienie

Autor: Krzysztof Sarna

Szufla i ruchy kadrowe na scenie Counter-Strike’a: Global Offensive powoli dobiegają końca. Na horyzoncie widać już wielkie turnieje, a przecież przed nimi trenować również trzeba. Dziś MOUZ oficjalnie poinformowało o skompletowaniu swojego zestawienia. Ostatnim ogniwem okazał się Jimi “Jimpphat” Salo. 

Jimpphat ostatnim elementem układanki MOUZ

O potencjalnym, a zasadniczo plotkach o dołączeniu Fina do organizacji z Niemiec informowaliśmy ostatniego dnia czerwca. Trzeba przyznać, że scena CS-a ma to do siebie, że wszelkiego rodzaju doniesienia, spekulacje czy plotki w zdecydowanej większości przypadków znajdują swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. 

Kadrowa przemiana w organizacji zza naszej zachodniej granicy rozpoczęła się dokładnie 28 czerwca, kiedy to na ławkę rezerwowych przeniesiono Jona “JDC” de Castro. Na Niemcu się nie skończyło, ponieważ za burtą znalazł się także Christopher “dexter” Nong, który był prowadzącym. Jedno z miejsc zajął już Kamil “siuhy” Szkaradek, a ostatnie właśnie Jimpphat. 

CZYTAJ TAKŻE: Przemyślana skrzynka? Recenzja obudowy Cooler Master MasterBox TD500 Mesh V2

Dla Jimpphata, który jest bratem Jere “sergeja” Salo będzie to pierwsza profesjonalna drużyna. Do tej pory zawodnika z Finlandii mogliśmy obserwować przez ponad rok, bo od końca maja 2022 roku w akademii MOUZ. Tak więc struktury czy władze organizacji powinny być mu mniej lub więcej znane. Podczas swojego pobytu w akademii wypracował rating na poziomie 1.18, rozgrywając przy tym prawie trzysta map. Do tego należy jeszcze dodać, że 16-latek był najlepszym zawodnikiem rozgrywek CCT 5 North Europe 5. Poza mistrzostwem wspomnianego turnieju Salo może również pochwalić się triumfem w czwartym sezonie WePlay Academy League.

Tak więc “Myszy” mogą już spokojnie przygotowywać się i opracowywać swoje taktyki. A jest do czego, bo już 26 lipca czekać je będzie faza Play-In Intel Extreme Masters Cologne. Do tego podopieczni Dennisa “sycrone’a” Nielsena są pewni występu w osiemnastym sezonie ESL Pro League, którego początek ma się odbyć 30 września. 

Odświeżony skład MOUZ prezentuje się następująco:

  • David “⁠frozen⁠” Čerňanský
  • Kamil “⁠siuhy⁠” Szkaradek
  • Ádám “⁠torzsi⁠” Torzsás
  • Dorian “⁠xertioN⁠” Berman
  • Jimi “⁠Jimpphat⁠” Salo
  • Dennis “⁠sycrone⁠” Nielsen – trener