Respawn.pl

Najlepsi gracze 2022 roku według HLTV: 12. blameF

Autor: Krzysztof Sarna

Już blisko do czołowej dziesiątki! W pierwszy czwartek stycznia poznaliśmy dwunastego najlepszego gracza CS:GO według HLTV. Jest nim reprezentant Astralis, Benjamin “blameF” Bremer. Mimo że sama drużyna może i nie trzymała stabilnej formy, tak sam Duńczyk już tak.

Dla Bremera z pewnością najważniejsze jest to, że już nieprzerwanie od trzech lat utrzymuje się w zaszczytnym gronie najlepszych dwudziestu graczy świata. Tym razem było minimalnie lepiej, ponieważ w 2021 roku blameF uplasował się na trzynastej pozycji. To i tak nic, w porównaniu do tego, jak w 2020 roku sprawował się 25-latek, ponieważ wtedy uplasował się na szóstym miejscu.

CZYTAJ TAKŻE: Zdobywcy MVP największych turniejów CS:GO w 2022 roku

Astralis w minionych 365 dniach nie zdobyło żadnego mistrzostwa i to zdecydowanie może boleć. Organizacja ze Skandynawii sięgnęła po wicemistrzostwo Pinnacle Cup, a także dotarła do półfinału Roobet Cup oraz IEM Cologne. Sam Bremer z kolei zdobył nagrodę MVP Pinnacle Cup oraz trzy EVP za: piętnasty sezon ESL Pro League, Roobet Cup oraz IEM Cologne.

Jego rating jest imponujący, bo mowa tu o współczynniku 1.22. Na rundę średnio zadawał natomiast 86.4 obrażeń. Nie brakuje mu ciekawych statystyk, jest także jedna, w której jest najlepszy na całym świecie. Chodzi konkretnie o rating po stronie antyterrorystów – 1.35. Pod tym względem Duńczyk nie miał sobie równych. Poza tym okazał się drugi pod względem wcześniej już wspomnianych średnich obrażeń na rundę i obrażeń z granatów – 8.1.

CZYTAJ TAKŻE: Zwycięzcy największych turniejów CS:GO w 2022 roku

blameF okazał się już piątym z dotychczas ogłoszonych najlepszych zawodników 2022 roku, który jako dobrą prognozę na 2023 rok wskazał Daniila “headtr1cka” Valitova. Oznacza to, że na ten moment co druga osoba wskazuje właśnie na Ukraińca. Osiemnastolatek przesiaduje obecnie na ławce rezerwowych NAVI Junior, ale bardzo dużo powiedziano już w kontekście jego potencjalnego dołączenia do Ninjas in Pyjamas.  – Muszę iść z headtr1ck’iem. Za każdym razem, kiedy widzę jak gra, myślę, że gra solidnego CS-a – powiedział 12. najlepszy gracz świata w 2022 roku.

Ranking dwudziestu najlepszych zawodników w 2022 roku według portalu HLTV.org prezentuje się następująco:

12. Benjamin “blameF” Bremer – (Astralis)

13.  Håvard “⁠rain⁠” Nygaard – (FaZe Clan)

14. Nemanja “huNter-“ Kovač – (G2 Esports)

15. Mareks “YEKINDAR” Gaļinskis – (Team Liquid)

16. Valeriy “b1t” Vakhovskiy – (Natus Vincere)

17. David “⁠frozen⁠” Čerňanský – (MOUZ)

18. Lotan “Spinx” Giladi – (Team Vitality)

19. Yuri “yuurih” Santos – (FURIA)

20. Dzhami “Jame” Ali – (Outsiders)

Najlepszych graczy 2022 roku znajdziecie pod tym odnośnikiem (będzie on codziennie aktualizowany).