Respawn.pl

Najlepsi gracze 2022 roku według HLTV: 13. rain

Autor: Krzysztof Sarna

Håvard “⁠rain⁠” Nygaard to trzynasty najlepszy gracz CS:GO 2022 roku według HLTV. Robi się już zdecydowanie konkretnie, ponieważ reprezentant FaZe Clanu sięgnął w minionym roku po nagrodę MVP PGL Majora w Antwerpii. 

rain po stosunkowo długim czasie wraca do grona najlepszych dwudziestu zawodników roku. Po raz ostatni widzieliśmy go na liście za 2018 rok. Wówczas Nygaard był osiemnasty. Najlepiej było jednak w 2017 roku, ponieważ Norweg został czwartym graczem świata. Udało się doprowadzić do powrotu i jednocześnie udowodnić, że nadal jest się w czołówce.

CZYTAJ TAKŻE: Zdobywcy MVP największych turniejów CS:GO w 2022 roku

Zarówno za 28-latkiem, jak i amerykańską organizacją udany rok. Wspólnie podmioty te sięgnęły po mistrzostwo IEM Katowice, piętnastego sezonu ESL Pro League, PGL Majora w Antwerpii oraz IEM Cologne. Ponadto Nygaard i jego koledzy zdobyli wicemistrzostwo Roobet Cup i BLAST Premier Fall Final, a także dotarli do półfinału BLAST Premier World Final.

Zawodnik ze Skandynawii zdobył ponadto nagrodę MVP PGL Majora w Antwerpii i trzy wyróżnienia EVP: piętnastego i szesnastego sezonu ESL Pro League, a także IEM Cologne.

Nowereg wypracował sobie rating 1.09, a na rundę zadawał średnio 79.2 obrażeń. rain zajął szóste miejsce pod względem otwierających zabójstw na rundę, których było 0.14.

CZYTAJ TAKŻE: Zwycięzcy największych turniejów CS:GO w 2022 roku

Zawodnik FaZe Clanu jako prognozę na 2023 rok wymienił Daniila “headtr1cka” Valitova. To już czwarty zawodnik, który wspomniał właśnie na osiemnastoletniego Ukraińca z ogłoszonych już najlepszych zawodników 2022 roku. Bardzo dużo mówi się o Ukraińcu, który jest o krok od dostania się do Ninjas in Pyjamas. Na ten moment, jest on na liście transferowej Natus Vincere.

Ranking dwudziestu najlepszych zawodników w 2022 roku według portalu HLTV.org prezentuje się następująco:

13.  Håvard “⁠rain⁠” Nygaard – (FaZe Clan)

14. Nemanja “huNter-“ Kovač – (G2 Esports)

15. Mareks “YEKINDAR” Gaļinskis – (Team Liquid)

16. Valeriy “b1t” Vakhovskiy – (Natus Vincere)

17. David “⁠frozen⁠” Čerňanský – (MOUZ)

18. Lotan “Spinx” Giladi – (Team Vitality)

19. Yuri “yuurih” Santos – (FURIA)

20. Dzhami “Jame” Ali – (Outsiders)

Najlepszych graczy 2022 roku znajdziecie pod tym odnośnikiem (będzie on codziennie aktualizowany).