Respawn.pl

Najlepsi gracze 2022 roku według HLTV: 14. huNter-

Autor: Krzysztof Sarna

Pierwsza środa stycznia jest już ostatnim dniem, w którym poznamy jednocześnie dwóch najlepszych zawodników 2022 roku CS:GO z grona najlepszej dwudziestki według HLTV. Rozpoczynamy od czternastej pozycji, na której zameldował się Nemanja “huNter-“ Kovač.

Poza czternastą lokatą, na której skupimy się właśnie w tej publikacji, dziś przyjdzie nam poznać jeszcze trzynastego najlepszego gracza 2022 roku. huNter- na obecny moment to już siódmy zawodnik, którego przyszło nam poznać w ramach grona najlepszej dwudziestki w minionych 365 dniach. Jak prezentował się Bośniak w ubiegłym roku? Przekonajmy się!

CZYTAJ TAKŻE: Zdobywcy MVP największych turniejów CS:GO w 2022 roku

Jeden z “Samurajów” nie zwalnia tempa i po raz trzeci z rzędu figuruje w gronie najlepszych dwudziestu graczy całego roku. Nie udało się jednak pobić rezultatu, ponieważ jest to czternaste miejsce. Przypomnijmy, że huNter- został ogłoszony 12. najlepszym graczem 2021 roku oraz trzynastym w 2020 roku.

Wraz z G2 Esports jeden z braci Kovač sięgnął po mistrzostwo BLAST Premier World Final. Ponadto na swoje konto dopisał wicemistrzostwo IEM Katowice, a także dotarł do półfinału BLAST Premier Spring Final oraz szesnastego sezonu ESL Pro League. Wzbogacił się także o dwa wyróżnienia EVP za BLAST Premier World Final oraz katowicki Intel Extreme Masters.

CZYTAJ TAKŻE: Zwycięzcy największych turniejów CS:GO w 2022 roku

Nie może oczywiście zabraknąć garści indywidualnych statystyk. Rating reprezentanta G2 Esports w 2022 roku to 1.12, a średnie zadawane obrażenia na rundę wyniosły 79.1. Kovač nie ma jednak ani jednej statystyki, w której by przodował. Zajął dwukrotnie dziesiąte miejsce pod względem ratingu w elitarnych turniejach oraz wielkich meczach – po 1.14.

Za dobrze zapowiadającego się gracza, który rozwinie swoje skrzydła w 2023 roku i da o sobie znać całemu światu CS:GO huNter- wybrał Daniila “headtr1cka” Valitova. Osiemnastoletni Ukrainiec został wywołany do tablicy już po raz trzeci. Wcześniej wspomnieli o nim David “⁠frozen⁠” Čerňanský oraz Valeriy “b1t” Vakhovskiy. Aktualnie zawodnik zza naszej wschodniej granicy przebywa na liście transferowej Natus Vincere, ale wiele mówi się o jego potencjalnych przenosinach do Ninjas in Pyjamas. – Myślę, że headtr1ck posiada świetne umiejętności indywidualne wraz z AWP i karabinem. Z tego co wiem, najprawdopodobniej pójdzie do Ninjas in Pyjamas i będzie współpracował z Aleksim, który ma już doświadczenie z podobną mentalnością (m0NESY) i pomoże mu pokazać na co go stać – powiedział 14. najlepszy zawodnik 2022 roku.

Ranking dwudziestu najlepszych zawodników w 2022 roku według portalu HLTV.org prezentuje się następująco:

14. Nemanja “huNter-“ Kovač – (G2 Esports)

15. Mareks “YEKINDAR” Gaļinskis – (Team Liquid)

16. Valeriy “b1t” Vakhovskiy – (Natus Vincere)

17. David “⁠frozen⁠” Čerňanský – (MOUZ)

18. Lotan “Spinx” Giladi – (Team Vitality)

19. Yuri “yuurih” Santos – (FURIA)

20. Dzhami “Jame” Ali – (Outsiders)

Najlepszych graczy 2022 roku znajdziecie pod tym odnośnikiem (będzie on codziennie aktualizowany).