Respawn.pl

Najlepsi gracze 2022 roku według HLTV: 15. YEKINDAR

Autor: Krzysztof Sarna

Bardzo sprawnie trwa przedstawianie dwudziestu najlepszych graczy CS:GO 2022 roku według HLTV. Mamy dopiero trzeciego stycznia, a znamy już piętnastego najlepszego zawodnika. Na tej okrągłej pozycji zasiadł Mareks “YEKINDAR” Gaļinskis.

Warto na starcie jeszcze wspomnieć, że najbliższa środa (4 stycznia) będzie ostatnim dniem, w którym HLTV ogłosi dwóch zawodników. Kolejne dnie będą wiązały się już z tradycyjną formą i jednym graczem wieczorem. Skupmy się jednak na 15. najlepszym zawodnikiem minionego roku, którym jest YEKINDAR.

CZYTAJ TAKŻE: Zdobywcy MVP największych turniejów CS:GO w 2022 roku

Dla Łotysza nie jest to pierwsze tego typu wyróżnienie, ponieważ miał w ubiegłym roku również znalazł się w tym zacnym gronie. Z tą jednak różnicą, że w 2021 roku sprawował się o wiele lepiej w porównaniu do dopiero tego minionego i uplasował się na ósmym miejscu.

Gaļinskis w 2022 roku zmienił drużynę, ponieważ pierwotnie był częścią Virtus.pro, przeobrażonego następnie w Outsiders. Finalnie gracz znad Zatoki Ryskiej trafił do Teamu Liquid. Nie zdobył on jednak żadnego mistrzostwa. Dotarł do finału szesnastego sezonu ESL Pro League oraz BLAST Premier World Final, a także zameldował się w półfinale BLAST Premier Fall Final. 23-latek otrzymał nagrody EVP za wszystkie te imprezy.

Jego rating to 1.12. Z ciekawszych notowań warto wspomnieć o pewnej statystyce, w której reprezentant Liquid nie miał sobie równych. Chodzi u o otwierające zabójstwa na rundę. Tych było 0.17 na każdą odsłonę, co uczyniło tego zawodnika numerem jeden na świecie. Na tym jednak nie koniec, ponieważ headshoty lubi każdy, a w szczególności właśnie YEKINDAR, który również okazał się najlepszy. Mówimy tu o 0.43 zabójstw strzałem w głowę na rundę.

Pora jeszcze na prognozę zawodnika, który wedle YEKINDARA da o sobie znać w 2023 roku. Łotysz wskazał na Aleksandra “KaiR0Na” Anashkina. 18-letni Rosjanin już po raz drugi został wywołany do tablicy, bowiem Dzhami “Jame” Ali również na niego wskazał. Na ten moment zawodnik z regionu CIS znajduje się na ławce rezerwowych Aurory.

Ranking dwudziestu najlepszych zawodników w 2022 roku według portalu HLTV.org prezentuje się następująco:

15. Mareks “YEKINDAR” Gaļinskis – (Team Liquid)

16. Valeriy “b1t” Vakhovskiy – (Natus Vincere)

17. David “⁠frozen⁠” Čerňanský – (MOUZ)

18. Lotan “Spinx” Giladi – (Team Vitality)

19. Yuri “yuurih” Santos – (FURIA)

20. Dzhami “Jame” Ali – (Outsiders)

Najlepszych graczy 2022 roku znajdziecie pod tym odnośnikiem (będzie on codziennie aktualizowany).