Respawn.pl

Najlepsi gracze 2022 roku według HLTV: 20. Jame

Autor: Krzysztof Sarna

Na kartce z kalendarza już 2023 rok, ale przez kilka, a zasadniczo to kilkanaście dni wracać jeszcze będziemy do 2022 roku. To za sprawą cyklu dwudziestu najlepszych graczy minionego roku według HLTV. Na ostatnim miejscu uplasował się Dzhami “Jame” Ali.

Każdemu fanowi Counter-Strike’a codzienne odkrywanie najlepszych graczy minionego roku sprawia niemało frajdy. To już pewna tradycja, że w styczniu każdego roku przedstawiamy ową dwudziestkę, która wyróżniała się na przełomie ostatnich 365 dniu. Na pierwszy ogień poszedł Jame, który jednocześnie otwiera zabawę, bo został ogłoszony jako pierwszy, ale jednocześnie zamyka, ponieważ zajmuje ostatnie miejsce na liście.

CZYTAJ TAKŻE: Zdobywcy MVP największych turniejów CS:GO w 2022 roku

Rosjanin na swoim koncie, jeśli chodzi o 2022 rok, ma jedną, ale jakże cenną nagrodę MVP. 24-latek w znacznym stopniu przyczynił się do wygrania IEM Rio Major. Zresztą jest to jedyne osiągnięcie zarówno jego, jak i całego Outisders w byłym już roku.  Warto też przyjrzeć się jego personalnym statystykom, a mowa tu chociażby o ratingu, który wyniósł 1.12.

Z kolei z godnych uwagi liczb nie można nie zwrócić uwagę na 0.52 śmierci na rundę w jego wykonaniu, co czyni go pierwszym w tej statystyce na dwudziestu najlepszych zawodników 2022 roku. Ponadto zajmuje on drugą lokatę pod względem zabójstw przy użyciu AWP na rundę – 0.42, a także asyst z wykorzystaniem granatu błyskowo-hukowego – 0.11.

CZYTAJ TAKŻE: Zwycięzcy największych turniejów CS:GO w 2022 roku

Jak zawsze, każdy z graczy pytany jest o swoją predykcję zawodnika, który da o sobie znać szerszej publiczności i wypłynie na szerokie wody w 2023 roku. Reprezentant Outsiders wskazał na Aleksandra “KaiR0Na” Anashkina. To osiemnastoletni Rosjanin, który aktualnie jest na ławce rezerwowych Aurory. Warto jednak odnotować, że ten młody gracz poza językiem rosyjskim ma w swoich zasobach również angielski i niemiecki, a w przeszłości przywdziewał już barwy m.in. Wolsung, Budapest Five, EC Brugge czy PORTUGAL.

Ranking dwudziestu najlepszych zawodników w 2022 roku według portalu HLTV.org prezentuje się następująco:

20. Dzhami “Jame” Ali – (Outsiders)

Najlepszych graczy 2022 roku znajdziecie pod tym odnośnikiem (będzie on codziennie aktualizowany).