Respawn.pl

Najlepsi gracze 2022 roku według HLTV: 16. b1t

Autor: Krzysztof Sarna

Odkrywamy kolejne karty w kontekście najlepszych graczy 2022 roku. Na wtorek przewidziano “szesnastkę” oraz “piętnastkę”. Ta pierwsza karta jest już znana i kryje się pod nią reprezentant Natus Vincere, Valeriy “b1t” Vakhovskiy.

Nie brakuje młodych zawodników w gronie najlepszej dwudziestki minionego roku. b1t jest kolejnym młodym graczem, który pokazał, że jeśli się chce, to można. Już na samym starcie trzeba zaznaczyć, że nie jest to pierwsze tego typu wyróżnienie dla Ukraińca. Koniec końców reprezentant Na’Vi zajął jednak gorszą pozycję w stosunku do 2021 roku.

CZYTAJ TAKŻE: Zdobywcy MVP największych turniejów CS:GO w 2022 roku

Gorszą, bo jest to 16. lokata. Dla przypomnienia w 2021 roku Vakhovskiy był dziewiątym najlepszym zawodnikiem. Niekoniecznie trzeba tutaj jednak upatrywać winy stricte w samym zawodniku. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że całe Natus Vincere w 2022 roku nieco zwolniło i wygrało zaledwie jeden turniej.

Mowa tu o BLAST Premier Spring Final. Organizacja zza naszej wschodniej granicy dotarła do finału PGL Majora w Antwerpii oraz IEM Cologne. Doliczyć jeszcze trzeba półfinał IEM Katowice. 19-latek zgarnął trzy nagrody EVP za wspomniane turnieje, z wyłączeniem katowickiego Intel Extreme Masters.

Jego rating na przełomie ostatnich 365 dni to 1.09. Reprezentant Na’Vi ma się jeszcze czym pochwalić, bowiem zajął drugie miejsce pod względem strzałów w głowę na rundę. Tych było 0.42.

Pozostaje jeszcze prognoza na 2023 rok w wykonaniu b1ta. Padło na Daniila “headtr1cka” Valitova, który aktualnie jest na liście transferowej Natus Vincere. Raporty sugerują, że graczem interesuje się Ninjas in Pyjamas. Warto jeszcze wspomnieć, że headtr1ck został wspomniany po raz drugi. Wczoraj postawił na niego David “frozen” Čerňanský.

Ranking dwudziestu najlepszych zawodników w 2022 roku według portalu HLTV.org prezentuje się następująco:

16. Valeriy “b1t” Vakhovskiy – (Natus Vincere)

17. David “⁠frozen⁠” Čerňanský – (MOUZ)

18. Lotan “Spinx” Giladi – (Team Vitality)

19. Yuri “yuurih” Santos – (FURIA)

20. Dzhami “Jame” Ali – (Outsiders)

Najlepszych graczy 2022 roku znajdziecie pod tym odnośnikiem (będzie on codziennie aktualizowany).