Respawn.pl

Natus Vincere wypożycza swojego gracza!

Autor: Maks Bartosik
Natus Vincere

Po kilku transferach przychodzących w Natus Vincere, nadszedł czas również i na te wychodzące. Pierwszy pojawił się w niedzielę, gdy ukraińska organizacja poinformowała o wypożyczeniu jednego z swoich zawodników.

Natus Vincere stało się tematem numer jeden podczas trwającej shuffli na scenie CS:GO. Ukraińska formacja dokonała potężnej przebudowy swojego składu, kontraktując aż trzech nowych zawodnikówAleksiba, JL’a oraz IMa. Zajęli oni miejsca Electronica, Perfecto i Npla.

I to właśnie przyszłość tego ostatniego wyjaśniła się najszybciej. Andrii “npl” Kukharskyi, 17-letni riffler został dzisiaj wypożyczony do innej ukraińskiej organizacji – B8 Esports. Wychowanek akademii Natus Vincere w składzie B8 zajmie miejsce Alekseia “alex666” Yarmoshchuka, który w połowie kwietnia został przesunięty na ławkę rezerwowych.

Ukraińska formacja w tym roku nie zawojowała co prawda sceny CS:GO, ale i tak dała się zapamiętać z dobrej strony po występie na europejskim turnieju RMR, gdzie Ukraińcy byli o krok od wywalczenia awansu na Majora. Później jednak forma B8 się załamała, a odejście alexa666 sprawiło, że zespół pozostał na peryferiach sceny. Teraz jednak ma się to zmienić za sprawą transferu Npla, który ma wnieść do drużyny doświadczenie zebrane na największych turniejach.

Skład B8 prezentuje się następująco:

Ukraine Arseniy “⁠cptkurtka023⁠ Derevinskiy
Ukraine Artem “⁠r1nkle⁠ Moroz
Ukraine Denis “⁠amster⁠ Liashenko
Ukraine Mykhailo “⁠OWNER⁠ Lymar

Ukraine Andrii “npl” Kukharskyi

Russia Ivan “⁠maddened⁠ Iordanidi (trener)

Ukraine Alexey “⁠alex666⁠ Yarmoshchuk (rezerwowy)