Respawn.pl

NEO w półfinale CS Asia Championships, Wings Up za burtą

Autor: Krzysztof Sarna
NEO FaZe

Poznaliśmy już wszystkich uczestników fazy play-off CS Asia Championships. W czwartek doszło do rozwiązań w grupie B turnieju rozgrywanego w Szanghaju. Nie obyło się bez polsko-polskiego starcia. Finalnie to podopieczni Filipa “NEO” Kubskiego z FaZe Clanu okazali się najlepsi i zapewnili sobie występ w półfinale zawodów. 

Gracze NEO czekają na półfinał CS Asia Championships

Organizacja ze Stanów Zjednoczonych rozpoczęła turniej od prawdziwie fascynującej konfrontacji z Ninjas in Pyjamas. Regulaminowe 24 odsłony nie przyniosły rozwiązania, co przede wszystkim zadowoliło kibiców, którzy oglądali porywającą wymianę ciosów. Na jednej dogrywce się nie skończyło, chociaż NiP prowadziło w meczu 11:5 czy 12:10. W kolejnych odsłonach żadna z drużyn nie chciała ustąpić i uparcie walczyła o swoje. Dopiero piąta dogrywka wyłoniła zwycięzców, a tymi byli Robin “ropz” Kool i spółka. 

Wszystkie spotkania bez zaskoczeń

MOUZ z Wings Up rozegrały zawody o 180 stopni inne w porównaniu do dopiero przytoczonych. Kamil “siuhy” Szkaradek i jego koledzy dosłownie przejechali się po Wings Up na Inferno, triumfując do dwóch. 

CZYTAJ TAKŻE: Lionel Messi inwestuje w organizację esportową!

Tak więc w meczu wygranych, który premiowany był półfinałem całego turnieju doszło do potyczki pomiędzy graczami NEO a siuhym. W ostatnim okresie mieliśmy okazję do częstego oglądania tych dwóch ekip naprzeciwko siebie, a w ubiegły poniedziałek FaZe i MOUZ stały się dwiema najlepszymi ekipami świata. Tak więc naturalnym następstwem spraw była pełna seria w czwartkowej batalii i do takiej też doszło. Bój wystartował na Mirage’u i od samego początku układał się na korzyść “Myszy”, które po pierwszej części prowadziły 9:3. Ciekawie zrobiło się po zmianie stron, kiedy to organizacja z Ameryki doprowadziła do remisu po dziewięć. W kolejnych odsłonach do swojej dobrej dyspozycji wróciło MOUZ, które triumfowało do jedenastu. Dwie kolejne mapy to jednak wyższe obroty po stronie Finna “karrigana” Andersena i jego kolegów, którzy Nuke’a i Overpassa wygrali do ośmiu. 

CZYTAJ TAKŻE: NEO liderem rankingu HLTV! siuhy wiceliderem, ogromny awans ThunderFlash

Bez niespodzianek obeszło się również w meczu przegranych. Ninjas in Pyjamas pewnie rozprawiło się z Wings Up. Organizacja ze Szwecji na Ancient oraz Overpassie wygrała do sześciu i tym samym awansowała do ćwierćfinału, podczas gdy organizacja z Chin pożegnała się z rozgrywkami na własnym terenie. 

Czwartkowe wyniki CS Asia Championships prezentują się następująco: 

MOUZ 1:0 Wings Up – Inferno 13:2

FaZe Clan 1:0 Ninjas in Pyjamas – Ancient 28:25

MOUZ 1:2 FaZe Clan – Mirage 13:11, Nuke 8:13, Overpass 8:13

Wings Up 0:2 Ninjas in Pyjamas – Ancient 6:13, Overpass 6:13

CS Asia Championships to turniej rozgrywany w Szanghaju w dniach 8-12 listopada. Wystartowało w nim w sumie osiem drużyn. Łączna pula nagród to pół miliona. Najlepszy zespół zainkasuje czek na połowę tej kwoty.