Respawn.pl

Nie żyje Jammi95. Stremerka popełniła samobójstwo.

Autor: Krzysztof Sarna

Hejt to niestety nieodłączny element Internetu, a doświadczają go zwłaszcza celebryci, artyści, twórcy. W przypadku środowiska gamingowego i esportowego na hejt przede wszystkim narażeni są gracze i streamerzy. Nie od dziś wiemy, że ludzie dzielą się na dwa obozy: takich, którzy radzą sobie z wyzwiskami i takich, którzy nie są w stanie tego znieść. Niestety, jedna z koreańskich streamerek – Jammi95 odebrała sobie życie.

Jammi95 to dobrze znana streamerka przede wszystkim azjatyckiej scenie streamingu. Koreanka na swoim kanale na Twitchu zgromadziła ponad 168 tysięcy obserwujących. Swoje pierwsze kroki na najpopularniejszej platformie do nadawania na żywo stawiała w 2018 roku. Głównym contentem były pogadanki z widzami, ale pojawiało się także granie w League of Legends czy Animal Crossing. Hejt niestety przezwyciężył streamerkę i ta popełniła samobójstwo.  

CZYTAJ TAKŻE: pashaBiceps z propozycją walki od gwiazdora FAME MMA

Twórczyni odeszła z tego świata w wieku 27 lat. Za główny powód targnięcia się na własne życie podaje się długotrwałą depresję. Do tego temu wszystkiemu pomogli jeszcze hejterzy, którzy kierowali obelgi, krytykę i mowę nienawiści w kierunku Jammi95. Sam hejt miał trwać już od 2019 roku…

Witam tu wujek Rose. Nie potrafiłem tego powiedzieć, nie spieszyło mi się. Rose odeszła sama. Przykro jest mówić te smutne słowa wielu fanom i tym, którzy nas wspierali. W tym czasie Rose cierpiała na depresję z powodu licznych złośliwych komentarzy i plotek – to było powodem – napisał wujek dziewczyny w mediach społecznościowych.

To już nie pierwsza sytuacja tego typu. W grudniu 2021 roku życie odebrała sobie jeszcze młodsza streamerka, która miała 21 lat. Koreańscy internauci są głęboko zasmuceni odejściem pięknej streamerki. Cała ta sytuacja po raz kolejny pokazuje, że należy w Internecie liczyć się ze słowami. Nigdy nie wiemy, kto znajduje się po drugiej stronie monitora i jak może zareagować i odebrać to, co napiszemy. Pamiętajmy także, że w sieci nie jesteśmy anonimowi. 

Jeżeli zmagasz się z hejtem, znajdujesz się w kryzysie, w depresji lub zmagasz się z myślami samobójczymi wiedz, że możesz znaleźć bezpłatną pomoc. Poniżej umieszczamy listę miejsc w których dyżurują psycholodzy i inni specjaliści, którzy są w stanie pomóc w wyjściu z kryzysu lub przekierować do odpowiednich miejsc pomocowych.
Poza konkretną pomocą ważna jest też zwykła, przyjazna rozmowa z kimś zaufanym.
W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia zadzwoń na numer alarmowy 112.

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
116 111 – Bezpłatnie • Całodobowo • 7 dni w tygodniu

Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym
800 70 2222 – Bezpłatnie • Całodobowo • 7 dni w tygodniu