Respawn.pl

Nieoficjalnie: drop ląduje na ławce w FURIA!

Autor: Maks Bartosik

Brazylijska shuffla nabiera rozpędu! Według niepotwierdzonych jeszcze informacji, drop został przesunięty na ławkę rezerwowych w FURIA.

W ostatnich tygodniach wiele mówiło się o tym, że FURIA zamierza zakontraktować Gabriela “Fallen” Toledo. Żywa legenda brazylijskiej sceny CS:GO miałaby być andtidotum na spore problemy, z jakimi od początku roku zmaga się formacja dowodzona przez arTa. FURIA w tym roku spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań, a dowodem tego są wyniki brazylijskiego składu na najważniejszych turniejach.

Ciężki rok dla Brazylijczyków

FURIA rok 2023 rozpoczęła od kiepskiego występu na IEM Katowice 2023, który zakończyła już w fazie play-in. Następnie przyszedł równie nieudany występ na finałach 17 sezonu ESL Pro League, gdzie Brazylijczycy zajęli miejsca 9-12. Nieco lepiej poszło im przed własną publicznością podczas IEM Rio 2023, gdzie Kscerato i spółka odpadli dopiero w ćwierćfinale. Solidny epizod w Rio szybko jednak został przyćmiony przez fatalną grę FURIA podczas BLAST.tv Major Paris 2023, gdzie Brazylijczycy odpadli z fazy legend z bilansem 0:3.

Tuż po zakończeniu Majora w Paryżu pojawiły się pierwsze doniesienia, jakoby brazylijska drużyna planowała wymianę snajpera. Z zespołem miał pożegnać się Rafael “saffee” Costa, a jego miejsce miał zająć Gabriel “FalleN” Toledo. Ostatnio jednak dowiedzieliśmy się, że nie tylko FURIA zainteresowana jest ściągnięciem żywej legendy rodzimej sceny.

Fallen ma ofertę nie tylko z FURIA?

Więcej niż jedna zmiana w FURIA?

Dzisiaj jednak pojawiły się informacje, że to nie saffee, a drop pożegna się z zespołem. Według portalu Dust2.com.br, 19-letni zawodnik wkrótce zostanie przesunięty na ławkę rezerwowych. Nie wiadomo tylko, czy ta roszada w składzie powiązana jest z wspomnianym transferem Fallena, czy FURIA planuje wymienić więcej niż jednego gracza.

Potencjalnym zastępcą dropa w składzie FURIA może zostać obecny zawodnik akademii brazylijskiego składu –  Kaue “⁠kauez⁠ Kaschuk. 20-letni riffler był zgłoszony jako rezerwowy gracz FURIA podczas BLAST.tv Major Paris 2023.

Jeśli informacje o przesunięciu dropa na ławkę rezerwowych się potwierdzą, to tymczasowo skład FURIA będzie prezentował się następująco:

Brazil Yuri “⁠yuurih⁠ Santos
Brazil Andrei “⁠arT⁠ Piovezan
Brazil Kaike “⁠KSCERATO⁠ Cerato
Brazil Rafael “⁠saffee⁠ Costa

Brazil Nicholas “⁠guerri⁠ Nogueira (trener)

Brazil Sid “sidde” Macedo (asystent trenera)

Brazil André “⁠drop⁠ Abreu (rezerwowy)