Respawn.pl

NiP i G2 Esports z awansem na Majora! Entropiq, ASG oraz Endpoint odpadają z RMR-a

Autor: Krzysztof Sarna

Przedostatni dzień zmagań w grupie B na RMR premiowanym PGL Majorem w Antwerpie to już przeszłość. W sobotę poznaliśmy trzy ekipy, które awansowały na turniej wspierany przez Valve, a także trzy, które już nie powalczą o najważniejszy turniej w CS:GO. Do ENCE dołączyło NiP oraz G2 Esports.

ENCE, NiP i G2 Esports to te zespoły, które mają się z czego cieszyć, ponieważ awansowały na belgijskiego Majora. O 180 stopni inaczej jest w przypadku Entropiq, ASG oraz Endpoint, ponieważ te zespoły przez to, że przegrały sobotnie starcia odpadły jednocześnie z RMR-a.

Zaczniemy oczywiście od starcia z udziałem Anonymo Esports i ENCE. Te zawody po dwóch mapach zakończyły się na korzyść Olka “hadesa” Miśkiewicz i jego kolegów. Tak więc jesteśmy już pewni, że ujrzymy minimum dwóch Polaków na Majorze, aczkolwiek nadal jest szansa na łącznie siedmiu. Relacja z tego starcia dostępna jest tutaj

A skoro mówimy już o drużynach, które dostały się na PGL Majora to mowa tu o Ninjas in Pyjamas, które na dwóch lokacjach rozprawiło się z SINNERS. Organizacja ze Szwecji rozpoczęła tę konfrontację od wygranej na Inferno (16:8), które zostało zresztą wybrane przez Czechów. Fredrik “REZ” Sterner i jego koledzy przypieczętowali awans na Majora po tym, jak triumfowali na Overpassie do jedenastu.

O wiele więcej działo się w starciu z udziałem Astralis i G2 Esports, ponieważ ten mecz doczekał się trzeciej areny. “Samuraje” objęły prowadzenie w tym starciu dzięki wygranej na wybranym przez siebie Duście rezultatem 16:10. Duńczycy nie pozostali dłużni i zaprezentowali G2 solidną lekcję gry na Ancient, o czym świadczy wynik 16:7. Ostatnia arena była bardzo godna nie tylko pojedynku pomiędzy tymi formacjami, ale także stawki całego starcia. Na Vertigo w regulaminowym czasie nie wyłoniliśmy lepszej drużyny. Musiała to zrobić dogrywka, w której Audric “JACKZ” Jug i jego kompani triumfowali 19:17. 

Po sobocie mamy także trzech outsiderów. Do niespodzianki doszło w pojedynku pomiędzy Entropiq a HEET. To Francuzi okazali się lepsi, a za sensację można jeszcze potraktować fakt, że zawody liczyły tylko dwie mapy. O Majorze przynajmniej na tę chwilę zapomnieć mogą gracze ASG, którzy nie poradzili sobie z Bas News Eagles, a także reprezentanci Endpoint. Team Spirit pokonał ten zespół także wynikiem 2:0.

Sobotnie wyniki spotkań grupy B RMR prezentują się następująco:

Entropiq 0:2 HEET – Nuke 10:16, Overpass 9:16

Anonymo Esports 0:2 ENCE – (Relacja z tego meczu dostępna jest tutaj)

Bad News Eagles 2:0 ASG – Vertigo 16:2, Inferno 16:13

Ninjas in Pyjamas 2:0 SINNERS  – Inferno 16:8, Overpass 16:11

Team Spirit 2:0 Endpoint – Dust2 16:8, Vertigo 16:14

Astralis 1:2 G2 Esports – Dust2 10:16, Ancient 16:7, Vertigo 17:19

Więcej informacji na temat rywalizacji grupy B w ramach PGL MAJOR ANTWERP 2022 EUROPE znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej.