Respawn.pl

Nowy system rankingowy pojawi się w Counter-Strike 2?

Autor: Michał Maćkowski
Counter-Strike 2 grafika promująca, update CS2

Coraz więcej nowości odkrywają gracze związane z Counter-Strike 2. Po wycieku kodu z sezonami i rankingami regionalnymi, przyszła pora na informację dotyczące nowego systemu rankingowego.

Wygląda na to, że Counter-Strike 2 otrzyma także nowy system rankingowy. Wciąż gra znajduje się w wersji beta i tylko nieliczni mają okazję testować nową produkcję Valve. To jednak co ciekawe, coraz więcej rzeczy deweloperzy dodają do gry, a osoby szukające poszlak w plikach gry, mają co robić.

Counter-Strike 2 otrzyma nowy system rankingowy?

Data minerzy, czyli osoby szukające poszlak w plikach gry odnaleźli ciekawe informacje dotyczące ratingu w Counter-Strike 2. Aquarius, znany wśród społeczności gry twórca treści, podzielił się z graczami informacją dotyczącą ratingu od 0,00 do 35,00, jaki używany jest aktualnie w trybie Premier. Rating ma bowiem za zadane znalezienie wyższego poziomu rozgrywki, a każdy z próg oznaczony jest daną jakością, tak jak w przypadku skórek do broni.

Sprawa ma się na tyle ciekawie, że w plikach gry ukryto 2 lub 3 nowe rangi związane z ratingiem, czyli ogólną oceną gry gracza, składającą się z wielu czynników, jak przykładowo ilość zadawanych obrażeń. Bardzo możliwe że, nowy system rankingowy w Counter-Strike 2 będzie mógł opierać się właśnie na ogólnej ocenie gracza.

Nowy system będzie bardziej transparenty?

Nie wykluczone, że dodanie nowych rang w ratingu zwiastuje zmiany w systemie rankingowym w Counter-Strike 2. Jak wiemy, do tej pory system rankingowy nie był idealny, a to ze względu na między innymi brak informacji, kiedy możemy spodziewać się awansu lub spadku.

System punktów ligowych działa między innymi w League of Legends, dzięki czemu gracze widzą, w jakiej sytuacji w danej dywizji się znajdują. To pozwala im zobaczyć, jak daleko brakuje im do wymarzonej rangi i oszacować mniej więcej, ile zwycięstw potrzebują.

Wszystkie najnowsze informacje o Counter-Strike 2 znajdziecie tutaj.