Respawn.pl

Oficjalnie: mezii na pokładzie Teamu Vitality

Autor: Krzysztof Sarna
mezii Vitality

Który to już raz wspominamy o trwającej szufli i roszadach na scenach Counter-Strike’a 2? Sami nie zliczymy. Faktem natomiast jest, że okienko transferowe trwa w najlepsze. William “mezii” Merriman zgodnie z plotkami zasilił szeregi Teamu Vitality, o czym oficjalnie poinformowała organizacja znad Sekwany.

mezii w Teamie Vitality, można zacząć treningi!

Dokładnie w ubiegły czwartek, 2 listopada informowaliśmy o odejściu Merrimana z Fnatic. Już wtedy spekulowano o potencjalnym i bardzo możliwym dołączeniu Brytyjczyka do Teamu Vitality. Pewne było wówczas, że zawodnik z Wielkiej Brytanii wspomoże organizację z Francji podczas BLAST Premier Fall Final, który zaplanowany jest na 22-26 listopada. Teraz wiemy, że nie będzie to tylko wsparcie, a pełnoprawny angaż. 

Luka w szeregach “Pszczół” powstała po tym, jak Emil “Magisk” Reif rozpoczął negocjacje z Falcons. Według redakcji HLTV te mają być na zaawansowanym poziomie, a kwestia przenosin do Arabii Saudyjskiej zdaje się być jedynie kwestią czasu i postawieniem kropki nad “i”. Transfer jest bardzo prawdopodobny, a dołączenie Danny’ego “zonica” Sørensena wydaje się jedynie potwierdzać tę tezę. 

CZYTAJ TAKŻE: Lionel Messi inwestuje w organizację esportową!

Bardzo się cieszę, że mogę ogłosić dołączenie do Teamu Vitality. Jestem bardzo podekscytowany rozpoczęciem tej nowej podróży z tymi chłopakami i spędzeniem niezliczonych godzin wspólnie szlifując CS-a 2 – zakomunikował za pośrednictwem X (dawniej: Twitter) 25-latek. 

mezii może pochwalić się ratingiem na poziomie 1.11 w ostatnich trzech miesiącach. Średnio na rundę gracz ten zadawał 81,3 obrażeń, a jego procent strzałów w głowę wyniósł 58,9. Z pewnością wraz z dołączeniem do Vitality wiąże ogromne nadzieje, wszak w swojej karierze nie święcił jeszcze poważnych laurów. Merriman sięgnął w ubiegłym roku po mistrzostwo Elisa Masters Espoo, dotarł do ćwierćfinału Majora IEM Rio. W bieżącym roku natomiast uplasował się na 9-11. miejscu BLAST.tv Majora rozgrywanego w Paryżu. 

Skład Teamu Vitality prezentuje się następująco:

  • Dan “⁠apEX⁠” Madesclaire
  • Mathieu “⁠ZywOo⁠” Herbaut
  • Lotan “⁠Spinx⁠” Giladi
  • Shahar “⁠flameZ⁠” Shushan
  • William “⁠mezii⁠” Merriman
  • Rémy “⁠XTQZZZ⁠” Quoniam – trener

Pierwszym sprawdzianem dla meziiego w barwach Teamu Vitality będzie BLAST Premier Fall Final, który odbędzie się w dniach 22-26 listopada. W turnieju tym weźmie udział łącznie osiem ekip, które przede wszystkim walczyć będą o awans na BLAST Premier World Final. W puli nagród nadchodzących zawodów jest 425 tysięcy dolarów. Warto jednak dodać, że podopieczni Rémy’ego “XTQZZZ” Quoniama są już pewni występu w prestiżowym turnieju, który odbędzie się 13-17 grudnia w Abu Zabi. 

CZYTAJ TAKŻE: NEO liderem rankingu HLTV! siuhy wiceliderem, ogromny awans ThunderFlash