Respawn.pl

Ostatnie dwa miejsca w półfinałach EPL-a! Powalczą m.in. Na’Vi, FaZe czy Astralis

Autor: Krzysztof Sarna

Nieustanna walka na ESL Pro League trwa! Piątek jest drugim dniem, jeśli chodzi o ćwierćfinałową walkę. O awans do półfinałów powalczą m.in. Na’Vi, FaZe Clan czy też Astralis. Jeśli mamy ująć rzecz krótko i treściwie, to na pewno będzie się działo, ponieważ wieczorne zawody zapowiadają się bardzo obiecująco i widowisko. 

Znamy już połowę półfinałowej obsady piętnastej odsłony ESL Pro League. Wczoraj do starcia premiowanego finałem awans wywalczyło ENCE oraz Ninjas in Pyjamas. Z kolei dziś pożegnamy kolejne dwie formacje z turnieju, który rozgrywa się w Niemczech. Marzenia o mistrzostwie CS-owej Ligi Mistrzów porzucić będzie musiała dwójka z następującej czwórki: FURIA, Astralis, Natus Vincere, FaZe Clan. 

O godzinie 15:30 dojdzie do potyczki z udziałem FURII i Astralis. Pojedynek ten czysto teoretycznie powinien stać na wysokim poziomie, ponieważ obie ekipy prawie że sąsiadują ze sobą w światowym rankingu HLTV. Nieco wyżej, ponieważ na dziewiątej pozycji są Duńczycy, podczas gdy Brazylijczycy są oceniani na jedenastą lokatę świata. Jeśli chodzi o fazę grupową, to lepiej w niej spisali się Kaike “KSCEARTO” Cerato i spółka, którzy zajęli pierwszą posadę w zbiorze B, triumfując czterokrotnie. Natomiast Astralis uplasowało się na trzeciej lokacie, zwyciężając trzykrotnie. Jeśli natomiast mówimy o fazie play-off, to podopieczni Martina “trace’a” Heldta pokonali w pierwszej rundzie FURIĘ rezultatem 2:1. Dla ekipy z Kraju Kawy dzisiejszy ćwierćfinał będzie jednocześnie pierwszym spotkaniem w play-offach, a to oczywiście za sprawą pierwszego miejsca w grupie. W bieżącym roku drużyny te miały już okazję między sobą rywalizować podczas IEM-u Katowice. Po dwóch mapach lepsi okazali się reprezentanci FURII. 

CZYTAJ TAKŻE: Kasix trzeci miesiąc z rzędu nie ma sobie równych na Twitchu!

Ostatnim półfinalistą będzie Natus Vincere lub FaZe Clan. Nieco szkoda, że dwie najlepsze formacje świata mierzą się już na etapie 1/4 finału, aczkolwiek to świetnie obrazuje, że nie ma tutaj już słabych ekip. Na’Vi dopiero rozpoczyna zmagania w play-offach, a to dzięki pierwszej lokacie w grupie D. Ekipa z regionu CIS nie miała sobie równych w tych grupach, wygrywając m.in. z Heroic czy Astralis. Z kolei organizacja z Ameryki zakończyła bój w grupie na trzeciej pozycji. Finn “karrigan” Andersen i jego kompani przegrali z ENCE i Outsiders, ale triumfowali w starciach przeciwko Sprout, Teamowi Vitality i FURII. W dodatku w pierwszej rundzie fazy play-off pokonali Players. Dla graczy FaZe będzie to świetna okazja do rewanżu, ponieważ przegrali 1:2 z rosyjsko-ukraińskim kolektywem na IEM-ie w Katowicach. 

Harmonogram piątkowych ćwierćfinałów piętnastego sezonu ESL Pro League prezentuje się następująco: 

15:30 | FURIA vs. Astralis – BO3

19:00 | Natus Vincere vs. FaZe Clan – BO3

Transmisję wraz z polskim komentarzem możecie oglądać na oficjalnym kanale Twitch ESL Polska. Przejdziecie na niego klikając ten odnośnik.

Więcej informacji na temat piętnastego sezonu ESL Pro League znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej.