Respawn.pl

Piątek z rozwiązaniami w dolnej drabince ESL Pro League

Autor: Krzysztof Sarna

Znajdujemy się na półmetku grupy A osiemnastej odsłony ESL Pro League. W piątek kibice będą mogli zdecydowanie odetchnąć, ponieważ zamiast czterech spotkań dojdzie do dwóch. Pierwszy dzień weekendu będzie stać pod znakiem spotkań w dolnej drabince.

Walka o finał dolnej drabinki grupy A ESL Pro League

Formacje, które znajdują się w drabince przegranych, mają zdecydowanie, o co walczyć. W finale dolnej drabinki ekipy zagrają o awans do fazy play-off CS-owej Ligi Mistrzów. Natomiast przegrany nie zostanie z niczym, ponieważ swojej szansy będzie upatrywał w drabince ostatniej szansy. 

Piątkowe zmagania na Malcie rozpoczną się o godzinie 16:00, kiedy to GamerLegion spotka się z Astralis. GL uległo wczoraj w dwóch mapach Movistar Riders. Inaczej było w przypadku Duńczyków, którzy już na samym starcie przegrali z Ninjas in Pyjamas, a wczoraj gładko rozprawili się z ORKS. Samo starcie powinno być naprawdę, ale to naprawdę wyrównane, ponieważ obie drużyny na ten moment sąsiadują ze sobą w światowym rankingu HLTV. Minimalnie lepiej wypada formacja ze Skandynawii, która plasuje się na szóstej posadzie. W przypadku dzisiejszej konfrontacji nie będzie to mieć jednak żadnego znaczenia. Warto także przytoczyć, że 27 kwietnia bieżącego roku GamerLegion i Astralis zmierzyły się ze sobą w ramach Brazy Party. Po dwóch mapach z wygranej cieszyli się Nicolai “device” Reedtz i spółka. 

CZYTAJ TAKŻE: Vegi: Wiem do czego jestem zdolny

O drugie miejsce w finale dolnej drabinki powalczą reprezentanci Ninjas in Pyjamas oraz FURII. NiP bardzo dobrze rozpoczęło bieżące rozgrywki EPL-a, wygrywając z Astralis. Wczoraj jednak podopieczni Daniela “djL-a” Narancicia nie mieli czego szukać w starciu z najlepszym zespołem świata, Teamem Vitality. FURIA z kolei to pewien znak zapytania. Brazylijczycy dość niespodziewanie przegrali z Movistar Riders, ale wczoraj nie mieli innego wyboru, jak tylko wygrana z Grahyound. Bezsprzecznie drużyna takiego kalibru jak Ninjas in Pyjamas będzie odpowiedzią w kierunku rozwikłania zagadkowej dyspozycji FURII. 

Harmonogram piątkowych spotkań grupu A 18. sezonu ESL Pro League prezentuje się następująco:

16:00 | GamerLegion vs. Astralis – BO3 [Transmisja]

19:30 | Ninjas in Pyjamas vs. FURIA – BO3 [Transmisja]