Respawn.pl

Vitality i Movistar Riders pierwszymi uczestnikami play-offów ESL Pro League

Autor: Krzysztof Sarna

Już po drugim dniu rozgrywek grupy A osiemnastego sezonu ESL Pro League poznaliśmy dwóch pierwszych uczestników fazy play-off. Pewni walki o końcowy triumf są reprezentanci Teamu Vitality oraz Movistar Riders. Sporo wydarzyło się także w dolnej drabince.

Vitality i Movistar Riders pewne gry w play-offach

Team Vitality pewnie, szybko, a zarazem konkretnie rozprawił się z Ninjas in Pyjamas. Organizacja znad Sekwany sprawnie przebrnęła przez półfinał górnej drabinki. Mathieu “ZywOo” Herbaut i jego koledzy zmiażdżyli przeciwnika na wybranym przez niego Mirage’u aż do trzech! Nieco dłużej trwała wymiana na Nuke’u, jednak wynik 16:9 jasno obrazuje, kto w tej batalii rozdawał karty. 

CZYTAJ TAKŻE: Vegi: Wiem do czego jestem zdolny

W finale drabinki wygranych “Pszczoły” zagrają z Movistar Riders. Hiszpańska organizacja zepchnęła do dolnej drabinki GamerLegion. Alejandro “alex” Masanet i jego koledzy triumfowali na Anubisie do dwunastu. Jednak na Ancient przeciąganie liny trwało o wiele dłużej. Arena zakończyła się po dogrywce, ale GL ma czego żałować, ponieważ wygrywało 15:12 i wypuściło tę jakże świetną okazję na przedłużenie spotkania. 

Jeśli chodzi natomiast o dolną drabinkę, to ORKS bardzo gładko przegrało z Astralis. Pełna relacja z tego meczu znajduje się tutaj. Arek “Vegi” Nawojski i jego koledzy zagrają w drabince ostatniej szansy. FURIA również pewnie pokonała Grayhound. Brazylijczycy zatem przełamali się po porażce z Movistar Riders i już jutro skonfrontują się z Ninjas in Pyjamas.

Czwartkowe wyniki ESL Pro League prezentują się następująco:

FURIA 2:0 Grayhound – Ancient 16:6, Vertigo 16:8

Movistar Riders 2:0 GamerLegion – Anubis 16:12, Ancient 19:16

Team Vitality 2:0 Ninjas in Pyjamas – Mirage 16:3, Nuke 16:9

ORKS 0:2 Astralis – Nuke 5:16, Overpass 6:16