Respawn.pl

Piątek z walką o finał dolnej drabinki grupy C ESL Pro League

Autor: Krzysztof Sarna

Rywalizacji i walki w grupie C osiemnastego sezonu ESL Pro League ciąg dalszy. Po dwóch dniach czterech spotkań dojdzie do zwolnienia tempa w postaci piątkowych dwóch batalii. Po czwartkowym wyłonieniu finalistów górnej drabinki dziś dojdzie do poznania uczestników finału drabinki przegranych.

Czas na oddech na ESL Pro League

Piątkowa rywalizacja w ramach CS-owej Ligi Mistrzów rozpocznie się o godzinie 16:00. O miejsce w finale dolnej drabinki powalczą reprezentanci 5yclone oraz fnatic. Jeśli chodzi o Chińczyków, to ci turniej rozpoczęli od porażki z Natus Vincere 0:2. Wczoraj jednak pokonali M80 i tym samym zepchnęli lepiej notowaną od siebie drużynę do drabinki ostatniej szansy. Z kolei Freddy “KRIMZ” Johansson i jego koledzy mogą mieć niedosyt, ponieważ szło im dobrze. Najpierw wygrali z Imperial 2:1, by w meczu o awans do górnej drabinki przeciwko FaZe Clanowi prowadzić 1:0. Kolejne dwie mapy padły jednak łupem podopiecznych Filipa “NEO” Kubskiego, stąd też obecność fnatic w dolnej drabince. Nie ma co się jednak oszukiwać, że zdecydowanym faworytem dzisiejszej konfrontacji będą podopieczni Jamiego “keity” Halla. Inny wynik rozpatrywany i traktowany będzie w kategoriach wielkiej sensacji.

CZYTAJ TAKŻE: NEO: Wracam do pełnych obrotów i życia w grze

W drugim półfinale dolnej drabinki rywalizować będą gracze Apeks oraz Imperial. Nieco bliżej fazy play-off był pierwszy z wymienionych zespołów. Jednakże w miniony czwartek Joakim “jkaem” Myrbostad i jego koledzy zostali zdominowani przez Natus Vincere, przez co ich droga do etapu pucharowego znacznie się wydłużyła. Jeśli chodzi o Brazylijczyków, to ci przegrali na start rozgrywek z fnatic 1:2, ale odnieśli pierwszą wiktorię triumfując w starciu z 9z 2:0. Czysto teoretycznie zapowiadają się bardzo pasjonujące zawody, ponieważ obie ekipy praktycznie sąsiadują ze sobą w światowym rankingu HLTV. Nieco wyżej, bo na czternastej pozycji plasują się Brazylijczycy, podczas gdy Apeks jest na siedemnastej. Tak więc powinniśmy spodziewać się wyrównanej batalii. 

Harmonogram piątkowych spotkań grupy C osiemnastego sezonu ESL Pro League prezentuje się następująco:

16:00 | 5yclone vs. fnatic – BO3 [Transmisja]

19:30 | Apeks vs. Imperial – BO3 [Transmisja]