Respawn.pl

Polacy na dłużej w 9INE! “Awans na Majora w Kopenhadze jest naszym głównym celem”

Autor: Maks Bartosik
9INE CSGO

Nieudany występ na Majorze nie sprawi że dojdzie do zmian w polskim składzie 9INE. We wtorek szwedzka organizacja poinformowała o przedłużeniu kontraktów z polską szóstką.

Po zakończeniu ostatniego Majora w CS:GO przyszedł czas na pierwsze decyzje personalne. Zmian dokonało już m.in. Fluxo, które pożegnało się z jednym z zawodników. Jeśli chodzi o 9INE, to możemy być spokojni. Organizacja ogłosiła dzisiaj przedłużenie kontraktów z polskim składem, który będzie reprezentował jej barwy przez kolejny rok.

9INE zakontraktowało polski skład w sierpniu ubiegłego roku i w początkowych miesiącach snajperem zespołu był Grzegorz “SZPERO” Dziamałek. Tamta piątka odniosła jeden znaczący sukces – zwycięstwo w 42 sezonie ESL Challenger. Na początku tego roku doszło do zmiany snajpera i Szpera zastąpił Olek “Hades” Miśkiewicz, a po tej zmianie zespół rozkwitł na dobre.

9INE w 2023 roku stało się jedną z najlepszych formacji na świecie. Polacy triumfowali w rozgrywkach OMEN WGR Challenge 2023, a także wywalczyli awans na kilka dużych turniejów, w tym IEM Rio 2023 i BLAST.tv Major Paris 2023. Co prawda na Majorze w Paryżu Polacy nie zdołali wygrać żadnego spotkania, to i tak sam występ w fazie legend był ogromnym sukcesem. Ponadto polski skład w najlepszym momencie zajmował siedemnaste miejsce w rankingu HLTV.

W komunikacie opublikowanym w serwisie Linkedin możemy przeczytać, że celem drużyny na nadchodzący rok jest wywalczenie awansu na pierwszy turniej rangi Major w Counter-Strike 2.

Z radością ogłaszamy ponowne podpisanie kontraktu z naszym pełnym polskim składem, z jasnym głównym celem: zakwalifikować się do pierwszego turnieju rangi Major w Counter-Strike 2. 

Skład 9INE prezentuje się następująco:

  • Olek ‘hades‘ Miskiewicz
  • Kacper ‘Kylar‘ Walukiewicz
  • Kamil ‘KEi‘ Pietkun
  • Wiktor ‘mynio‘ Kruk
  • Krzysztof ‘Goofy‘ Górski
  • Piotr ‘nawrot‘ Nawrocki (trener)