Respawn.pl

Polak następcą kennyS’a w Falcons! Zagra u boku NBK-a

Autor: Marcin Kapusta

Miłosz “mhL” Knasiak stał się następcą legendarnego Kenny’ego “kennyS-a” Schruba na pozycji nominalnego snajpera Falcons Esports!

Na dobre rozpoczęła się wakacyjna szufla na międzynarodowej arenie, a w mediach społecznościowych panuje chaos odnośnie domniemanych ruchów kadrowych. Jednym z bohaterów tych doniesień okazał się zespół Falcons Esports. Trzy dni temu redakcja HLTV w swoim raporcie ujawniła, że Laurentiu “lauNX” Tarlea, Mohammed “BOROS” Malhas i Miłosz “mhL” Knasiak dołączą do saudyjskiej organizacji. Dziś raport znalazł swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Nowi zawodnicy stali się następcami Kevina “misutaaa” Rabiera, Jordana “Pythona” Muncka-Foehrle oraz Kenny’ego “kennyS-a” Schruba, który miesiąc temu zakończył karierę profesjonalnego gracza CS:GO.

Polak wchodzi w buty kennyS-a

mhL został rzucony na głęboką wodę, ponieważ musi wejść w buty legendarnego kennyS-a, który przed publicznością paryskiego Majora ogłosił zakończenie swojej CS-owej kariery. Polak od października ubiegłego roku reprezentował Endpoint CeX. Pod banderą tej formacji sięgnął po tytuł Mistrza Wielkiej Brytanii od ESL, a także aż sześciokrotnie dotarł do półfinałów rozgrywek z serii CCT. Podczas pobytu w wyspiarskim klubie wyróżniał się formą indywidualną na tle swoich kolegów, notując wysoki rating 1,20.

Przede wszystkim chcę podziękować Teamowi Endpoint za otrzymaną szansę i wspólnie spędzony czas. Będę pielęgnował te chwile przez całe życie. Jestem również bardzo podekscytowany, że rozpoczynam nową podróż w mojej karierze.” – napisał mhL na Twitterze.

Utalentowani gracze nowego pokolenia na pokładzie

BOROS i lauNX to bez wątpienia jedni z najlepszych młodych adeptów na na scenie CS:GO, którym społeczność wróży świetlaną przyszłość.

Jordańczyk dotychczas występował w Monte Esports. Przywdziewając trykot ukraińskiej organizacji, zwyciężył kilka internetowych rozgrywek oraz sensacyjnie dotarł do ćwierćfinałów paryskiego Majora. W zmaganiach znad Sekwany poradził sobie wyśmienicie, będąc najlepszym zawodnikiem swojego zespołu pod względem indywidualnym. Warto nadmienić, że BOROS znajdował się również w kręgu zainteresowań OG oraz Evil Geniuses, ale ostatecznie wybrał ofertę od Falcons.

lauNX ma zaledwie 18-latek, a już może pochwalić się udanym epizodem w Sprout. Z tą formacją zadebiutował na turnieju rangi Major, dotarł do półfinałów ESL Challenger Valencia 2022 oraz zdobył srebro podczas jesiennej edycji ESL Mistrzostw Niemiec 2022.

Skład zbudowany stricte pod zbliżającego się Counter-Strike’a 2

Mając już doświadczenie i cechy przywódcze w zespole w postaci NBK-a i bodyy’ego, chcieliśmy dopasować to tym razem z większą agresją i talentem. Celem naszej drużyny zawsze było zakwalifikowanie się, a następnie pokazanie się na Majorze. W nadchodzącym roku nie będzie inaczej, a naszym celem jest solidny występ w Kopenhadze. Staraliśmy się również zaprojektować ten zespół z myślą o nadchodzącym Counter-Strike’u 2. Uważamy, że istnieje inteligentna równowaga między kreatywnością a agresją, ale także dyscypliną i tempem pracy, które naszym zdaniem będą niezbędnymi atutami, aby dobrze rozpocząć erę CS-a 2. Zobaczymy, czy ten zamysł się opłaci.” – oświadczyli przedstawiciele Falcons Esports na łamach HLTV.

Nowy skład Falcons zobaczymy w akcji dopiero za dwa miesiące, tj. 14-20 sierpnia. Wówczas podopieczni Steeviego “Ozstrik3ra” Flavigniego zameldują się na linii startu saudyjskiego festiwalu Gamers8 z pulą nagród wynoszącą okrągły milion dolarów. Oprócz nich, na liście uczestników figurują renomowane marki pokroju Vitality, G2 Esports czy FaZe Clanu. Turniej odbędzie się na LAN-ie w stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijadzie.

Nowy skład Falcons Esports wygląda następująco:

  • France Nathan “NBK” Schmitt
  • France Alexandre “bodyy” Pianaro
  • Poland Miłosz “mhL” Knasiak
  • Romania Laurentiu “lauNX” Tarlea
  • Jordan Mohammed “BOROS” Malhas
  • France Steeve “Ozstrik3r” Flavigni (trener)