Respawn.pl

Strona główna » AGG i INETKOXTV wśród półfinalistów GEFORCE CUP!

AGG i INETKOXTV wśród półfinalistów GEFORCE CUP!

Autor: Sergiusz Lelakowski

Dzisiaj zakończyły się ostatnie ćwierćfinały do lanowego turnieju GEFORCE CUP, odbywającego się w czasie ESPORTNOW we Wrocławiu, w dniach 28-29 maja. Dzisiaj  do półfinałów awansowało Team AGG oraz INETKOXTV.

Mecze rozgrywane były w formacie BO3. Jako pierwsze zagrało Team AGG z Tommorow(ex-Wasps e-sport). Na Trainie Tommorow wygrało pistoletówkę, wyprowadzając się na delikatne prowadzenie, lecz już na swoim pierwszym fullu AGG odpowiedziało pięknym za nadobne. Rundy wyglądały na bardzo wyrównane, o czym świadczy wynik pierwszej połowy – 7:8 dla Tommorow. Tuż po przerwie byliśmy świadkami ninja defuse’a MOLSIego, dzięki czemu ex-Wasps esports wypracowało sobie przewagę na 7-11. I znów, pierwszy full po stronie AGG wraz z szybkim wejściem na A zaawocowało wygraną rundą, a potem wyjściem na prowadzenie 15:12. Tommorow nie dało za wygraną i zremisowało na 15:15, a po dogrywce pokazując pazur zwyciężyło wynikiem 19:17.

Cache i Inferno nie były już tak owocne dla Tommorow, gdzie AGG wyszło zwycięsko na obu mapach. Najpierw z 16:11, gdzie po przegranej pistoletówce udało się wyjść na prowadzenie z wynikiem 9:6, by ostatecznie zakończyć spotkanie 16:11. Na inferno zaś AGG nie dało powiedzieć praktycznie żadnego słowa swoim rywalom. Nie dość wygrywając pistoletówkę, a potem prowadząc praktycznie rundę za rundą, co raz resetując fundusze swoich rywali. Ostatecznie Inferno zakończyło się wynikiem 16:2 dla Team AGG, co oznacza, że zagrają w półfinale GEFORCE CUP.

Team AGG
Tommorow
2:1 (Train 17:19 ; Cache 16:11 ; Inferno 16:2)

Następnie zmierzyli się ze sobą INETKOXTV oraz Pride Gaming. Mecz rozpoczął się na mapie Mirage, gdzie “Koxy” po stronie CT zgarnęli pistoletówkę, rozbrajając bombę w smoke’u. Zarobione na podłożeniu bomby pieniądze Pride przeznaczyło później na bronie, co zaowocowało remisem na poziomie 2:2. Wkrótce INETKOXTV wyszło na prowadzenie 8:4, ostatecznie kończąc pierwszą połowę z wynikiem 10:5. Po zmianie stron Pride wygrało pistoletówkę i następne rundy, jednak gdy “Koxy” zagrali swojego pierwszego fulla odrobili straty. Wydawało się, że to Pride Gaming zagra lepiej w tej połowie, jednakże to podopieczni easy’ego zwyciężyli wynikiem 16:10 na mapie Mirage.

Druga mapa Cache rozpoczęła się ostrą grą INETKOXTV, gdzie Fullspeed i reszta wyszli na prowadzenie aż 5:0. Chwilę potem Pride zaczęło delikatny comeback, acz przerwa, o którą poprosili “koxy” zaowocowała dalszymi rundami, przez co pierwsza połowa tej mapy zakończyła się wynikiem 10:5.
W następnej połowie Pride wygrało pistoletówkę. Podłożona przez INETKOXTV bomba pozwoliła im na zakup broni w trzeciej rundzie tej połówki, co bardzo pomogło. Pride walczyło bardzo mocno, nie poddając się nawet w sytuacji, gdy mecz wyglądał na przegraną. ostatecznie “Koxy” wygrywają to spotkanie wynikiem 16:11 i awansują do półfinału turnieju GEFORCE CUP.

INETKOXTV
PrideGaming
2:0 (Mirage 16:10 ; Cache 16:11)

Dalsza faza playoffów odbędzie się już offline, 28 i 29 maja w Hali Stulecia, we Wrocławiu w ramach imprezy ESPORT Now. Zmierzą się tam cztery drużyny, ex-CSGL, noMercy, Team AGG oraz INETKOXTV, którzy powalczą o łączną pulę nagród 32 000 PLN. Wśród gwiazd, które będzie tam można spotkać jest dobrze nam znany streamer i komentator, Piotr “Izak” Skowyrski.

Więcej informacji na temat turnieju, imprezy a także zakupu biletów znajdziecie na stronie wydarzenia.