Respawn.pl

Polskie gwiazdy Twitcha przeszły na Kick

Autor: Krzysztof Sarna
Kick

Wraz z początkiem nowego roku na polskiej scenie streamerskiej doszło do przetasowań. Dwie gwiazdy znad Wisły przeniosły się z Twitcha na Kicka. Wydaje się, że takich ruchów w nadchodzącej przyszłości może być jeszcze więcej. W tym przypadku mówimy konkretnie o Kamilu “Ewronie” Lachowskim oraz Jakubie “Merghanim” Rokickim. 

Dwie czołowe persony polskiego Twitcha przeszły na Kicka

Od mocnego uderzenia na scenie streamerskiej rozpoczął się 2024 rok. Konkurencja platform do nadawania treści na żywo, głównie gier, ale nie tylko – nie jest wcale taka mała, jak mogłoby się wydawać. Przenosiny do innego serwisu dwóch polskich twórców, którzy miesiąc w miesiąc wypracowują największe ilości obejrzanych godzin, doskonale świadczy o tym, że konkurencja ma się dobrze, a być może też, że sam Twitch.tv ma się czego obawiać. Platforma należąca do Amazona nie straciła przecież twórców z pierwszej lepszej łapanki, a wręcz gwiazdy polskiego streamingu. 

CZYTAJ TAKŻE: TOP1 gracz rankingu CS z VAC Banem!

Dwójka streamerów, o których mowa dokładnie w tym samym momencie poinformowała o zakontraktowaniu przez Kicka. Dokładnie mówimy tu o dniu 6 stycznia 2024 roku, godzinie 21:00. Tak więc mówimy tu najprawdopodobniej o skoordynowanej akcji przez samą platformę. Niewykluczone, że w 2024 roku wielu innych streamerów z Polski pójdzie śladami Ewrona oraz Merghaniego. Nie ma się jednak czemu dziwić, bowiem regulamin Twitcha jest bezlitosny dla swoich “pracowników”. O bana w dzisiejszych czasach wcale nie jest trudno, a wielu twórców nie chce się nieustannie pilnować, by nie powiedzieć momentami zbyt wiele. 

CZYTAJ TAKŻE: O PLANO przedstawiło skład CS-a, na pokładzie m.in. mistrzowie Majorów

Merghaniego na Twitchu obserwuje ponad pół miliona widzów, mówimy tu o liczbie rzędu niespełna 512 tysięcy. Rokicki tylko w grudniu okazał się czwartym twórcą na polskim Twitchu pod względem obejrzanych godzin: 762 555. Średnia publika na jego streamach w ostatnim miesiącu 2023 roku wyniosła 11 554. 

Ewron z kolei był siódmy. Jego transmisję oglądane były przez w sumie 535 734 godziny. Zazwyczaj jego treści w grudniu minionego roku przed odbiorniki przyciągały 5168 osób.