Respawn.pl

Poniedziałek z F1KU! OG spotka się z G2 o życie grupy C BLAST Premier

Autor: Krzysztof Sarna
F1KU

Poniedziałek będzie ostatnim dniem drugiej rundy spotkań na BLAST Premier Fall Groups. Dziś na serwerze zamelduje się kolejny Polak, a mowa tutaj o Macieju “F1KU” Miklasie, który wraz ze swoimi drużynowymi kolegami stanie naprzeciwko G2 Esports. 

F1KU i spółka czy jednak wyżej notowane G2?

Jeśli chodzi o polskie akcenty na BLAST Premier Fall Groups, to niedziela okazała się dobra. Po pełnej serii Mateusz “mantuu” Wilczewski i jego koledzy pokonali Astralis i tym samym nadal są w walce o finał grupy B. Natomiast dziś Miklas i spółka staną przed meczem tej samej rangi, jednak przeciwnik wydaje się jeszcze bardziej wymagający, wszak mowa o czwartym w światowym rankingu HLTV G2 Esports.

Zanim jednak odbędzie się pojedynek wyczekiwany przez kibiców z Polski, to na godzinę 15:00 zaplanowano potyczkę pomiędzy FaZe Clanem a Teamem Liquid. Zespoły te bojować będą o wejście do finału grupy C. Jak na razie Finn “karrigan” Andersen i reszta załogi FaZe pokonała w otwierającej rundzie OG wynikiem 2:0. O wiele więcej pracy w wiktorię musieli włożyć gracze Liquid, którzy po pełnej serii górowali nad G2 Esports. Można śmiało mówić tutaj o niespodziance, wszak to nie tylko wygrana niżej notowanej ekipy nad wyżej, ale także i zwycięstwo formacji, która przecież poczyniła dwie zmiany w letnim okienku. Trzecia siła świata sprawia wrażenie jednak poukładanej i nie powinna sobie pozwolić na porażkę jak ostatnio G2.

CZYTAJ TAKŻE: Przemyślana skrzynka? Recenzja obudowy Cooler Master MasterBox TD500 Mesh V2

Później na serwerze obserwować będziemy OG Esports i G2 Esports. Przegrany tych zawodów spadnie do Knockout Stage, podczas gdy wygranego czekać będzie występ w finale konsolidacyjnym z przegranym wyżej opisanego starcia. Trzeba sobie powiedzieć jasno, że presja w przypadku tej konfrontacji zdecydowanie stoi po stronie “Samurajów”, którzy mają prawo, a wręcz powinni być lekko podrażnieni po porażce z Liquid. Duńska organizacja nadal może sobie pozwolić na przegraną, a jako powodów zawsze można wskazać pojawienie się aż czterech nowych zawodników podczas minionej przerwy wakacyjnej i wciąż trwający proces zgrywania. 

Harmonogram poniedziałkowych spotkań BLAST Premier Fall Groups prezentuje się następująco:

15:00 | FaZe Clan vs. Team Liquid – BO3

18:30 | OG Esports vs. G2 Esports – BO3

Oba te spotkania będzie można obejrzeć wraz z polskim komentarzem na oficjalnym kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego na Twitchu. Dostać się do niego można klikając tutaj.