Respawn.pl

Pora na drugi dzień fazy Play-In IEM Cologne 2023

Autor: Maks Bartosik
F1KU

Pierwszy dzień fazy Play-in IEM Cologne 2023 przyniósł nam mnóstwo emocji. Czego możemy spodziewać się po drugim dniu? Sprawdźmy!

Za nami pierwszy dzień fazy Play-In IEM Cologne 2023, który dla polskich fanów był o tyle ciekawy, że swoje dwa mecze rozegrali reprezentanci 9INE. Polacy najpierw pokonali OG, by potem przegrać z Fnatic, przez co musieli odłożyć świętowanie awansu do głównej fazy turnieju przynajmniej do piątku. Na pocieszenie, awans do głównej fazy turnieju wywalczył Siuhy wraz z MOUZ. A co czeka nas drugiego dnia fazy Play-In IEM Cologne 2023, podczas którego wszystkie mecze rozegrane będą już w formacie BO3?

12:30 Astralis – Apeks

Dzisiaj zmagania w Kolonii rozpoczynamy już wcześniej, bo o 12:30. To właśnie wtedy naprzeciwko siebie staną zawodnicy Astralis i Apeks, czyli dwie drużyny, które zaczęły turniej w Kolonii od wygranych. Astralis bez większych problemów ograło Liquid, a Apeks również bez komplikacji rozprawiło się z BIG. Dzisiaj obie drużyny zmierzą się w meczu BO3, którego stawką będzie awans do głównej fazy turnieju.

12:30 Into The Breach – The Mongolz

Rallen i spółka po przegranej z Ninjas In Pyjamas spadli do dolnej drabinki, w której dzisiaj podejmą The Mongolz w meczu o być albo nie być w Kolonii. Mongołowie wczoraj po niezwykle zaciętym spotkaniu ulegli MOUZ i tak samo jak Into The Breach, będą dziś o 12:30 walczyć o przetrwanie.

16:00 Team Liquid – BIG

O godzinie 16:00 rozpoczną się kolejne dwa mecze. W pierwszym Liquid, które po wczorajszej porażce z Astralis nie ma już miejsca na błąd, podejmie BIG, które przegrało z Apeks i tak samo jak Liquid, będzie teraz walczyć o przetrwanie w Kolonii.

16:00 Imperial – Grayhound

Równolegle będzie rozgrywany drugi mecz o pozostanie w fazie Play-In IEM Cologne 2023, w którym Imperial zmierzy się z Grayhound. Brazylijczycy wczoraj okazali się słabsi od Monte, a Australijczycy mimo walki, polegli w starciu z FURIA. Teraz w meczu o być albo nie być będą mieli okazję zemścić się na rodakach FURII z Imperial.

19:30 Monte – FURIA

KrasnaL i spółka wczoraj gładko ograli brazylijskie Imperial, a dzisiaj czeka ich kolejne starcie z reprezentantami kraju kawy. Tym razem Monte zmierzy się z FURIA, która wczoraj ograła Grayhound. Wygrany tego starcia oczywiście zapewni sobie udział w głównej fazie turnieju.

19:30 OG – Complexity

Formacja F1ka wczoraj przegrała w pierwszym meczu z 9INE, jednak nie wszystko jeszcze stracone. OG dzisiaj o 19:30 podejmie Complexity, które po dogrywkach przegrało z Fnatic. Przegrany tego spotkania odpada rzecz jasna z turnieju, więc na pewno żadna z formacji nie odpuści ani na sekundę.

Wybrane spotkania z Intel Extreme Masters Cologne 2023 wraz z polskim komentarzem będzie można obejrzeć na oficjalnym kanale ESL Polska na Twitchu.