Respawn.pl

Poznaliśmy pierwsze informacje o EA SPORTS FC!

Autor: Maks Bartosik
EA SPORTS FC

Od kilku miesięcy pewne było, że seria FIFA wydawana przez EA Sports dobiega końca. Mówiło się o tym, że EA planuje kontynuować wydawanie gry piłkarskiej i dzisiaj się to potwierdziło. Poznaliśmy pierwsze informacje o nowej produkcji – EA SPORTS FC!

FIFA 23 jest ostatnią grą z serii FIFA. Stanie się tak dlatego, że EA utraciło licencję na wykorzystywanie nazwy federacji w swoich grach. Jej miejsce w bibliotece EA zajmie nowa produkcja, której nazwa brzmi EA SPORTS FC. Całość będzie rzecz jasna kontynuacją najpopularniejszej gry piłkarskiej, jednak zmianie ulegnie wiele detali.

Robert Lewandowski z kartą in-form w FIFA 23!

Na stronie EA pojawiła się pierwsza, na razie tekstowa zapowiedź nowej gry EA SPORTS FC. Możemy w niej przeczytać kilka zdań od Cama Webera, vicedyrektora w EA SPORTS:

W przyszłym roku to EA SPORTS FC stanie się przyszłością futbolu od EA SPORTS. Wraz z ponad 300 licencjonowanymi partnerami ze świata piłki nożnej jesteśmy gotowi, aby wynieść wirtualną rozgrywkę na nowy poziom, w imieniu wszystkich fanów tego sportu na całym świecie.

Cam Weber wspomina również, że w EA SPORTS FC dalej będziemy mogli grać w pełni licencjonowanymi ligami, w tym Premier League, La Ligą, Bundesligą, Serie A czy MLS.

Wszystko, co kochasz w naszych grach będzie też częścią EA SPORTS FC – znakomita rozgrywka, tryby, ligi, turnieje, kluby, piłkarze. Tryby Ultimate Team, kariery, wirtualnych klubów i VOLTA Football będą dostępne. Nasze niepowtarzalne portfolio licencji z ponad 19 tys. piłkarzy, ponad 700 zespołami, ponad 100 stadionami i 30 ligami, w które inwestowaliśmy przez dekady wciąż będzie dostępne wyłącznie w EA SPORTS FC.

Do tego otrzymaliśmy zapewnienie, że EA SPORTS uczyni wszystko, by nadchodząca gra była najlepszą grą w serii. Ma się w niej pojawić jeszcze więcej klubów, lig, zawodników czy przede wszystkim – trybów gry.

[…] pozwoli nam uczynić tę przyszłość rzeczywistością i nie tylko… ale najpierw dostarczymy wam najlepszą grę z serii z naszym obecnym partnerem, FIFA. Dokładamy wszelkich starań, żeby nadchodząca FIFA była najlepszą grą w serii, z jeszcze większą ilością nowości, trybów, klubów, lig, turniejów, piłkarzy i najbardziej autentycznym trybem World Cup.

W komunikacie możemy przeczytać także, że EA zamierza dostarczyć jeszcze więcej autentyczności i realizmu w swojej nowej produkcji piłkarskiej. To może sugerować, że nowa seria będzie znacząco różnić się od dotychczasowych gier piłkarskich EA. Więcej informacji o nadchodzącej grze mamy poznać w lipcu tego roku.

Warto również wspomnieć, że wydanie własnej gry piłkarskiej zapowiedziała federacja FIFA. Więcej o tym pomyśle federacji możecie przeczytać w tym artykule.