Respawn.pl

Praktycznie bez zmian w aktualizacji rankingu HLTV

Autor: Krzysztof Sarna

Druga aktualizacja światowego rankingu HLTV w 2024 roku nie przyniosła praktycznie żadnych zmian. A jeśli przyniosła, to jedynie kosmetyczne. Finalnie nie ma się jednak czemu dziwić, bowiem ostatnie tygodnie to istna posucha i międzysezonowa przerwa na scenie Counter-Strike’a, która właśnie dobiegła końca za sprawą pierwszych otwartych kwalifikacji do turnieju RMR przed PGL Majorem w Kopenhadze.

W rankingu HLTV zawiewa nudą, ale już za tydzień…

W pierwszej, elitarnej dziesiątce globu nie doszło do żadnych zmian. To efekt międzysezonowej przerwy, która miała miejsce w ostatnich tygodniach. Warto jednak przypomnieć sobie, jak prezentuje się sytuacja w gronie TOP10. Liderem zestawienia jest Team Vitality, który gromadzi 980 punktów. Dokładnie 41 oczek do francuskiej organizacji tracą będący na 2. miejscu podopieczni Filipa “NEO” Kubskiego. Trzecia lokata to również przedstawiciel biało-czerwonej flagi, Kamil “siuhy” Szkaradek będący graczem MOUZ. Na tym jednak nie koniec, bo 6. posada należy do Szymona “kRasNaLa” Mrozka i jego kolegów z Monte, którzy posiadają 4 punkty przewagi nad siódmym G2 Esports. Najlepszą dziesiątkę świata zamyka Team Falcons. 

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:

 1. Team Vitality
 2. FaZe Clan
 3. MOUZ
 4. Natus Vincere
 5. Virtus.pro
 6. Monte
 7. G2 Esports
 8. Complexity Gaming
 9. Cloud9
 10. Team Falcons

Nad Wisłą natomiast zestawienie dziewięciu najlepszych formacji otwiera będące na 36. miejscu ENCE. Nie tylko “Ośmiornice”, ale również i Anonymo Esports pozostało na usytuowaniu sprzed tygodnia. O pięć miejsc, na 81. spadł PGE Turów Zgorzelec. Bez zmian pozostały także Illuminar Gaming oraz PALOMA. Awans o jedną pozycję zaliczyło lajtibtexe oraz TUSTE CHOPAKI, natomiast będąca między nimi Permitta spadła o pięć. Głównej przyczyny takiego stanu rzeczy należy upatrywać w nowym składzie tejże organizacji. Grono TOP9 polskich ekip zamykają panie z NAVI Javelins, które utrzymały się na 152. szczeblu. 

CZYTAJ TAKŻE: Polskie gwiazdy Twitcha przeszły na Kick

Najlepsza dziewiątka polskich formacji prezentuje się następująco:

 • 36. ENCE
 • 44. Anonymo Esports
 • 81. PGE Turów Zgorzelec (-5)
 • 90. Illuminar Gaming 
 • 93. PALOMA
 • 106. lajtbitexe (+1)
 • 111. Permitta (-5)
 • 138. TUSTE CHOPAKI (+1)
 • 152. NAVI Javelins

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie mieć miejsce już za tydzień w poniedziałek, 15 stycznia.