Respawn.pl

Prowadzący wraca do G2 Esports po prawie dwóch latach. To olbrzymi powrót!

Autor: Krzysztof Sarna
G2 nexa

Długo na kolejne ogłoszenia w przypadku tego zawodnika czekać nie musieliśmy. Nemanja “⁠nexa⁠” Isaković dokonał niemałego powrotu, wszak ponownie przywdzieje barwy G2 Esports. Zawodnik z Serbii staje się “Samurajem” po prawie dwóch latach. 

Spory powrót do G2

Kwestia nexy na dobrą sprawę, przynajmniej oficjalnie rozwiązała się w dwie godziny. Najpierw ogłoszono rozstanie się serbskiego zawodnika z OG Esports, po czym poinformowano o jego powrocie do G2. O potencjale tego ruchu spekulowano jednak od dłuższego czasu. Jak to bywa na scenie Counter-Strike’a, plotki sprawdziły się po raz kolejny. Trzeba przyznać, że skuteczność sprawdzania się domniemywań w praktyce w przypadku CS-a jest zasadniczo wysoka. 

CZYTAJ TAKŻE: W Liquid przebudowa trwa. Z organizacji odszedł trener

Isaković wraca do grona “Samurajów” po roku i dziesięciu miesiącach. Przez ten czas przywdziewał barwy OG Esports. Finalnie jednak ze słabym skutkiem, wszak jedynie zajął 1-3. miejsce na BLAST Premier Fall Groups 2022 oraz dotarł do półfinału BLAST Premier World Final. Ze słabym, bo kiedy spojrzymy na jego dokonania w organizacji, do której aktualnie wraca, zdziałał o wiele, wiele więcej, sięgając przede wszystkim po wicemistrzostwo PGL Majora w Sztokholmie. Ponadto dotarł także do finału turniejów IEM Cologne 2021 i IEM Katowice 2020. 

nexa nie będzie całkowicie odosobniony na samym starcie, ponieważ za czasów jego poprzedniego związania się z organizacją grał u boku braci Kovač – Nemanji “huNtera-” oraz Nikoli “NiKo. 

Drużyna w komplecie

26-latek swoim dołączeniem wypełni lukę po Justinie “jks-ie” Savage’u. W ostatnim okresie wiele spekulowano nad sylwetką organizacji z Niemiec. Jednak wszystko sprostowali sami zainteresowani. Nikola “NiKo” Kovač oznajmił, że nigdzie się nie wybiera. Mówiono jednak o ewentualnych przenosinach Bośniaka do Falcons. Z kolei Petar “peca” Marković, generalny dyrektor G2 publicznie zakomunikował, że w drużynie nie ma żadnych zamiarów, by sprzedawać Ilyę “m0NESY’ego” Ospiova. 

Aktualny skład G2 Esports prezentuje się następująco:

  • Nikola “⁠NiKo⁠” Kovač
  • Nemanja “⁠huNter-⁠” Kovač
  • Ilya “⁠m0NESY⁠” Osipov
  • Rasmus “⁠HooXi⁠” Nielsen
  • Nemanja “⁠nexa⁠” Isaković
  • Jan “⁠Swani⁠” Müller – trener

W bieżącym roku na pewno ujrzymy jeszcze podopiecznych Jana “Swaniego” Müllera w akcji. Rasmus “HooXi” Nielsen i spółka wystąpią na BLAST Premier World Final, który zaplanowany jest na 13-17 grudnia. Z kolei na ten moment wiadomo, że organizacja w roku 2024 rywalizować będzie podczas Intel Extreme Masters Katowice oraz w dziewiętnastym i dwudziestym sezonie ESL Pro League.