Respawn.pl

rain z tytułem MVP IEM Sydney

Autor: Krzysztof Sarna

Pierwszy wielki turniej w CS2 stał się faktem i jest już rozdziałem zamkniętym. Jednak niejednokrotnie jeszcze będziemy wracać do IEM Sydney, który otworzył nowy rozdział pt. “CS2”. MVP nie tylko turnieju rozgrywanego w Australii, ale także MVP pierwszego turnieju rozegranego w Counter-Strike’u 2 okazał się Håvard “rain” Nygaard.

rain pierwszym MVP w CS2

FaZe Clan bezsprzecznie napisało historię. Organizacja ze Stanów Zjednoczonych nie tylko wygrała IEM Sydney, który odbył się po kilku latach absencji, ale wygrała także pierwszy turniej, który został zorganizowany w oparciu o Counter-Strike’a 2. To bezsprzecznie historyczna chwila. Ponadto po trofeum sięgnął polski trener, Filip “NEO” Kubski. Nałożyło się wiele składowych, które decydują o tym, że jest to ciekawy moment. Zapisze się na kartach historii w sposób wyjątkowy także rain, który został uznany najbardziej wartościowym zawodnikiem nie tylko swojej drużyny, ale całego turnieju. 

CZYTAJ TAKŻE: WIELKI NEO! FAZE WYGRYWA IEM SYDNEY

Droga FaZe Clanu do wielkiego finału była nieco wyboista, ponieważ za sprawą porażki w meczu otwarcia organizacja z Ameryki zmuszona była do gry w dolnej drabince. rain i jego koledzy rozegrali w sumie siedemnaście map. Norwegowi najsłabiej poszło w pierwszym starciu, a więc na Nuke’u przeciwko GamerLegion. Wówczas jego rating wyniósł 07.6. Najlepiej natomiast radził sobie na Nuke’u w potyczce z Teamem Vitality, kiedy jesgo stosunek zabójstw do śmierci wyniósł 23-12, a to z kolei przełożyło się na rating 1.76. Natomiast ogólny rating 29-latka na przestrzeni całego turnieju to 1.20.

CZYTAJ TAKŻE: Profilerr, czyli centrum CS, w którym znajdziesz wszystko!

Reprezentant FaZe był piątym najlepszym graczem pod względem KD-diff (+35).  Zawodnik ze Skandynawii jest także trzeci w kontekście liczby fragów, wszak tych uzbierał 287. Jego 75 asyst przełożyło się na piątą pozycję w tej konkurencji.  rain może się także poszczycić pokaźną liczbą strzałów w głowę, bo tych było 168, co oznacza drugą lokatę.

CZYTAJ TAKŻE: Naprawiono renderowanie, ulepszenia stabilności – Aktualizacja CS2 20/10/2023

Rywalizacja o nagrodę MVP wcale nie była jednostronna ani jednoznaczna, a wyrównana. O miano najbardziej wartościowego zawodnika walczyli także jego koledzy z drużyny: Robin “ropz” Kool oraz Helvijs “broky” Saukants. Do tego należy jeszcze doliczyć wicemistrza rozgrywek, Jonathana “EliGE’a” Jablonowskiego z Complexity Gaming.