WIELKI NEO! FAZE WYGRYWA IEM SYDNEY

Autor: Krzysztof Sarna

To się wydarzyło! Filip “NEO” Kubski oraz jego podopieczni wygrali pierwszy turniej w CS2! FaZe Clan zdobyło mistrzostwo Intel Extreme Masters Sydney. To nie tylko historia z uwagi na nową-starą grę, ale także kolejny wielki moment dla polskiej społeczności, która może cieszyć się z Polaka na najwyższym stopniu podium.

NEO z pucharem!

Jeszcze przed startem zawodów informowaliśmy, że powinny one być wyrównane i stać na wysokim poziomie. Tak też było w praktyce. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była pełna seria. Żeby tego było mało, do dogrywki doszło na trzeciej lokacji, co tylko potwierdziło rangę spotkania.

Pojedynek rozpoczął się od Overpassa wybranego przez CoL. FaZe objęło dwupunktowe prowadzenie, grając po stronie broniącej, ale dłużni nie byli Jonathan “EliGE” Jablonowski i spółka, którzy byli górą w kolejnych pięciu odsłonach (5:2). Ostatnie zdanie należało jednak do podopiecznych Filipa Kubskiego, którzy wygrali pierwszą połowę 7:5. Po przerwie też było dobrze, bowiem dołożyli kolejne dwa oczka i sytuacja prezentowała się okazale (9:5). Kiedy jednak zawodnicy spod szyldu białej gwiazdy przystępowali do rywalizacji z pełnym wyposażeniem – świetnie odczytywali grę przeciwnika i wygrali arenę od jedenastu.

Finn “karrigan” Andersen i jego koledzy zrewanżowali się na podyktowanym przez siebie samych Nuke’u. Nie zraził ich fakt, że przegrali dwie pierwsze odsłony po stronie atakującej, wszak wygrali finalnie debiutancką połowę rezultatem 8:4. Mimo że ponownie w ich szeregach doszło do przestoju czy remisu po dziewięć, potrafili utrzymać koncentrację i triumfować finalnie do dziesięciu. Tak więc o kwestii mistrzostwa musiała przesądzić trzecia mapa.

A był nią Ancient. Od samego początku swoją wyższość zaznaczali reprezentanci FaZe, którzy w szczytowym momencie wygrywali nawet 10:3! Nie ustrzegli się jednak kolejnego przestoju, ale mieli trzy punkty meczowe (12:9). Powrót czternastej formacji świata stał się jednak faktem, a starcie zostało przedłużone o dogrywki. Od zdobycia pierwszego punktu rozpoczęli gracze Complexity, ale im dalej w las, tym lepiej grali gracze NEO, którzy w ostateczności zwyciężyli do szesnastu.

FaZe Clan 2:1 Complexity Gaming – Overpass 11:13, Nuke 13:10, Ancient 19:16

Tym samym FaZe Clan wzbogacił się o sto tysięcy dolarów. Z pewnością w jutrzejszej aktualizacji światowego rankingu HLTV organizacja ze Stanów Zjednoczonych pójdzie do góry. Na tym się jednak nie kończy, ponieważ podopieczni Filipa “NEO” Kubskiego są już pewni udziału w IEM Katowice 2024.