Respawn.pl

Rainwaker żegna się z Liquid

Autor: Krzysztof Sarna
Rainwaker Liquid

Nie kończą się kadrowe przetasowania w szeregach Teamu Liquid. Organizacja poinformowała o kolejnej rozłące. Tym razem z drużyną po stosunkowo krótkim okresie pożegnał się Aleks “Rainwaker” Petrov. 

Rainwaker i Liquid to przeszłość

Bułgarski zawodnik do organizacji ze Stanów Zjednoczonych trafił dokładnie 22 czerwca bieżącego roku. W wyjściowym zestawieniu rywalizował do 3 października, kiedy to przesunięty został na ławkę rezerwowych. Finalnie 22-latek przez cały okres reprezentowania Teamu Liquid rozegrał jedynie 34 mapy, co nie stanowi żadnego szału, a wręcz obrazuje tylko, że włodarze TL nie dokonali pomyślnego w konsekwencji transferu. W momencie, gdy Petrov siedział na ławce rezerwowych, jego miejsce w składzie wypełniał dotychczasowy trener, Damian “daps” Steele. Jednak drogi Liquid i kanadyjskiego szkoleniowca również się rozeszły, o czym informowaliśmy tutaj.

Bułgar do Teamu Liquid dołączył z 500. Wystąpił na tak dużych imprezach, jak BLAST Premier Fall Groups, Intel Extreme Masters Cologne, Gamers8 oraz osiemnastym sezonie ESL Pro League. Finalnie jednak bez żadnego powodzenia. 

CZYTAJ TAKŻE: Prowadzący wraca do G2 Esports po prawie dwóch latach. To olbrzymi powrót!

Jego odejście z formacji nie stanowi finalnie żadnego zaskoczenia. Od dłuższego czasu mówiono już o wielkiej przebudowie składu TL, które aktualnie ma miejsce. Do organizacji zza oceanu ma powrócić Russel “Twistzz” Van Dulken, a dołączyć także mają Casper “cadiaN” Møller, Felipe “skulzz” Medeiros oraz Wilton “zews” Prado. W składzie pozostać natomiast mają Mareks “YEKINDAR” Gaļinskis wraz z Keithem “NAF-em” Markovic.