Respawn.pl

RandomBruceTV zbanowany na Twitchu! Streamer podał powód

Autor: Krzysztof Sarna
RandomBruceTV

W kalendarzu wybrzmiał i pojawił się 2024 rok, ale na Twitchu zasady nadal niezmienne, a twórcy banowani. Na start nowego roku zbanowany został Aleksander “RandomBruceTV” Kardaś. Sam twórca odniósł się do owej blokady i podzielił się powodem bana oraz czasem jego trwania. 

RandomBruceTV zbanowany na Twitchu

Trzeba przyznać, że dawno nie informowaliśmy o banach polskich streamerów na platformie należącej do Amazona, wszak w ostatnim okresie dało się odczuć wytchnienie. Twórcy znad Wisły byli nadwyraz “grzeczni” i nie byli blokowani. Jednakże w 2024 roku nie trzeba było wcale długo czekać na pierwszego bana z udziałem persony pochodzącej z Polski, bowiem już czwartego dnia stycznia jeden z twórców został wysłany na przymusowe wakacje. Mowa tu o RandomBruceTV.

CZYTAJ TAKŻE: Xayoo i Izak królami Twitcha w grudniu

Na początku jedynie profil StreamerBans podał informację o blokadzie nałożonej na Kardasia. Była to dokładnie godzina 14:49 w czwartek (4 stycznia 2024 roku). Na sprostowanie ze strony samego zainteresowanego nie trzeba było długo czekać, wszak ten o godzinie 17:58 tego samego dnia przedstawił nie tylko powód bana, ale także i jego czas. 

RandomBruceTV o powodzie bana

28-latek został zbanowany za “Nienawistne obelgi lub symbole”. Wiąże się to z: “używaniem nienawistnych, obraźliwych określeń i symboli lub emblematów nienawistnych grup bez kontekstu lub w szkodliwy sposób.” RandomBruce nie tylko opublikował zdjęcie z powodem i  czasem trwania blokady, który wynosi 7 dni, ale także zabrał głos. – Na jednym ze swoich streamów (jump king) opowiadałeś nt. tego kogo można nazwać ku*wą oraz to kim nie jesteś – czytamy cytowane przez streamera słowa. Dodał on także: – Witam, update w sprawie bana na Twitchu. Z tego, co pamiętam, podczas streama, gdy grałem w Jump King, wypowiedziałem zdanie na temat jazdy pod wpływem alkoholu. Nazwałem go ‘zwykłą ku**ą’. Użyłem tego słowa, ale nie pamiętam, żebym użył go wobec kogoś konkretnego. Jak coś dam update. Po prostu z nienawiścią odniosłem się do kierowców wchodzących za kółko podczas alko i nazwałem ich nieładnie w tym ku***mi napisał za pośrednictwem swojego profilu na platformie X (dawniej Twitter) Aleksander Kardaś

CZYTAJ TAKŻE: Kto rządził i dzielił na polskim Twitchu w 2023 roku?

To już nie pierwszy ban w historii twórczości RandomBruce’a. Mówimy tu o szóstej blokadzie w ciągu niecałych pięciu lat. Najdłuższego bana 28-latek otrzymał 30 września 2019 roku, który trwał równy miesiąc. Dwukrotnie twórca ten otrzymał jednodniową blokadę, raz dwudniową oraz raz siedmiodniową. Tak więc po raz drugi w swojej dotychczasowej karierze Kardaś został ukarany siedmiodniową blokadą nadawania na żywo.