Respawn.pl

Ruszają play-offy ESL Pro League! dycha i spółka zagrają dziś o ćwierćfinał

Autor: Krzysztof Sarna
ENCE

Zaledwie dzień. Tyle trwała przerwa od gry w ramach piętnastego sezonu ESL Pro League. Już w nadchodzącą niedzielę poznamy mistrza CS-owej Ligi Mistrzów, ale zanim do tego dojdzie, musimy wyłonić uczestników ćwierćfinałów, półfinałów, a także finału. We wtorek o awans do “ćwiartki” powalczą Paweł “dycha” Dycha i jego koledzy z ENCE. 

Jednakże na jednej potyczce w ramach EPL-a dzisiaj się nie skończy. O 1/4 finału na serwerze bić się będą także reprezentanci FaZe Clanu oraz Players. To spotkanie zapowiada się arcyciekawie, ponieważ naprzeciwko siebie stanie druga oraz trzecia drużyna wedle światowego rankingu HLTV. Zdecydowana większość kibiców z Polski zwróci swój wzrok w kierunku pojedynku, w którym grać będzie Paweł “dycha” Dycha i reszta załogi z ENCE. 

CZYTAJ TAKŻE: Kasix trzeci miesiąc z rzędu nie ma sobie równych na Twitchu!

Pierwsze starcie wystartuje o godzinie 15:30, kiedy to ENCE zmierzy się z fnatic. Fińska organizacja świetnie spisała się w grupie B, gdzie wygrała cztery spotkania, a uległa jedynie FURII. Olek “hades” Miśkiewicz i spółka wygrali z FaZe Clanem, Teamem Vitality czy Outsiders (Virtus.pro). Mówiąc natomiast o podopiecznych Jamiego “keity” Halla, to ci uplasowali się na trzeciej lokacie w grupie A, zdobywając dziewięć oczek. Freddy “KRIMZ” Johansson i jego kompani przegrali z Ninjas in Pyjamas i Entropiq. Pokonali jednakże takie ekipy jak G2 Esports czy MOUZ. Obie te formacje mierzyły się w starciu BO1 podczas Fantasyexpo EU Champions: Spring. Na Mirage’u “Ośmiorniczki” triumfowały 16:12. Spoglądając na ostatnią dyspozycję tych drużyn, trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że to właśnie polski duet oraz jego koledzy są faworytem w tym meczu. ENCE plasuje się na dziesiątej posadzie w światowym rankingu HLTV, podczas gdy fnatic jest szesnastą siłą świata.

CZYTAJ TAKŻE: Poznaliśmy harmonogram i pierwsze pary fazy play-off ESL Pro League

Drugie starcie premiowane ćwierćfinałem rozpocznie się o godzinie 19:00. FaZe Clan kontra Players. Ten mecz brzmi bardzo pasjonująco. W końcu o 1/4 finału ESL Pro League powalczą sąsiadujące ze sobą na samym szczycie rankingu HLTV ekipy. Wyżej, bo na drugim usytuowaniu jest FaZe Clan, aczkolwiek zaraz na trzecim plasuje się “Gambit Esports”. Różnica pomiędzy tymi ekipami nie jest jednak zbyt wielka, ponieważ wynosi zaledwie 46 punktów, przez co liczymy na bardzo wyrównane i widowiskowe zawody. Finn “karrigan” Andersen i jego kompani bardzo dobrze rozpoczęli 2022 rok, ponieważ wygrali Intel Extreme Masters w Katowicach. W grupie B jednak nie porwali swoimi występami, bowiem po dwóch dniach mieli bilans 0-2, po przegranych z ENCE i Outsiders. Organizacja zza oceanu w odpowiednią porę wzięła się w garść i pokonała później Sprout, Team Vitality oraz FURIĘ, dzięki czemu awansowała do etapu pucharowego. Z kolei ekipa z regionu CIS spisała się o wiele lepiej, czego dowodem są cztery zwycięstwa w zbiorze C i tylko jedna przegrana – z Movistar Riders. Potyczka pomiędzy FaZe i Players nie będzie niczym nowym, wszak zespoły te mierzyły się w ćwierćfinale na katowickim IEM-ie. Po dwóch mapach lepiej z tych zmagań wyszli gracze Roberta “RobbaNa” Dahlström. Jak będzie natomiast dziś? Trudno ocenić. Z jednej strony ubiegły wynik przemawia za tym, że to organizacja ze Stanów Zjednoczonych jest faworytem, aczkolwiek dobra forma w fazie grupowej ze strony “Players” mówi o tym, że możemy otrzymać bój na śmierć i życie. 

Harmonogram wtorkowych spotkań fazy play-off piętnastego sezonu ESL Pro League prezentuje się następująco:

15:30 | ENCE vs. fnatic – BO3

19:00 | FaZe Clan vs. Players – BO3

Transmisję wraz z polskim komentarzem możecie oglądać na oficjalnym kanale Twitch ESL Polska. Przejdziecie na niego klikając ten odnośnik.

Więcej informacji na temat piętnastego sezonu ESL Pro League znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej.