Respawn.pl

Strona główna » s1mple wraca na Ukrainę: Liquid osłabione

s1mple wraca na Ukrainę: Liquid osłabione

Autor: Sergiusz Lelakowski

Jeden z najlepszych indywidualnie zawodników Counter-Strike: Global Offensive wszechczasów, Aleksandr „s1mple” Kostyliev, zmuszony jest tymczasowo opuścić Liquid i wrócić na Ukrainę, przez co jego zespół nie ma innego wyjścia jak poszukać stand-ina na nadchodzące turnieje.

Po trzech miesiącach spędzonych w Ameryce, na przynajmniej dwa tygodnie – a możliwe, że sporo więcej – młody Ukrainiec wraca w swoje rodzinne strony, by pozałatwiać tam sprawy związane z wizą. Wiąże się to z osłabieniem drużyny, która ma zamiar powalczyć zarówno w zbliżających się rozgrywkach DreamHack ZOWIE Open Austin, jak i w Finałach ESL Pro Series, a niestety, ale oba te eventy s1mple będzie mógł co najwyżej pooglądać na streamie.

Najprawdopodobniej zastąpi go wciąż pozostający na kontrakcie Eric „adreN” Hoag, którego pamiętamy z MLG Columbus, gdzie – przez jasno określone zasady turniejowe, zgodnie z którymi składy nie mogły różnić się względem tych z kwalifikacji – wspierał Liquid pod nieobecność innego członka ekipy, Kennetha „koosty” Suena. Przypomnijmy, że wyszło mu to świetnie, bowiem Amerykanie doszli wówczas aż do półfinału, inkasując 70 000 dolarów i zdobywając uznanie w oczach tysięcy fanów sportów elektronicznych na całym świecie.