Respawn.pl

Sferis PRIDE z ATB Gaming w pierwszej rundzie Global Offensive Champions League Season 5

Autor: Sergiusz Lelakowski

Dzisiejszego dnia dojdzie do prawdziwej gratki, jeśli chodzi o spotkania polsko-polskie. W rozgrywkach Global Offensive Champions League Season 5 naprzeciw siebie staną bowiem gracze Sferis PRIDE oraz ATB Gaming.

 

Mecz pomiędzy drużynami może być bardzo ciekawy, gdyż są to obecnie chyba TOP 3 i 4 w Polsce. PRIDE całkiem dobrze radziło sobie na polskich LAN-ach, oprócz tego z nie najgorszym skutkiem startując także w mniejszych europejskich turniejach i ligach. Ich skład ma naprawdę duży potencjał do tego, by w niedalekiej przyszłości ekipa prowadzona przez Bartosza “Hypera” Wolnego grywała w coraz to większych rozgrywkach.

ATB z kolei to aktualni wicemistrzowie kraju. Ponadto drużyna awansowała nawet do ECS Development League, z której jednak została wykluczona przez oficjalne bany nałożone na Mateusza “matty’ego” Kołodziejczyka oraz Michała “michi’ego” Majkowskiego za ustawianie spotkań. Niedługo po tym fakcie ATB zrezygnowało z tych dwóch graczy, by móc walczyć i w przyszłości awansować do dużych rozgrywek.

Takie spotkanie jak nadchodzące dla wielu fanów polskiej sceny jest pokazem, kto jest 3 drużyną w Polsce. O ile z TOP 1 oraz TOP 2 większość oczywiście nie ma problemów z wytypowaniem, o tyle dalej granica między zespołami zacieśnia się, przez co zdania są już bardziej podzielone.

Mecz PRIDE z ATB zacznie się o godzinie 19:30, a rozgrywane będzie systemem BO1. Starcie będzie można obejrzeć m.in. na tym kanale.