Respawn.pl

siuhy i kRaSnaL zagrają o finał dolnej drabinki grupy B ESL Pro League

Autor: Krzysztof Sarna

Po dwóch dniach obfitej rywalizacji w ramach osiemnastego sezonu ESL Pro League nadszedł czas na chwilę wytchnienia. W piątek na maltańskich serwerach dojdzie nie do czterech, a dwóch oficjalnych spotkań. W akcji nie zabraknie jednak Polaków, ponieważ Kamil “siuhy” Szkaradek i Szymon “kRaSnaL” Mrozek walczyć będą o finał dolnej drabinki. 

siuhy i kRaSnaL grają dziś o finał dolnej drabinki grupy B EPL-a

Przypomnijmy, że wczorajszy dzień na ESL Pro League był udany dla polskich zawodników. Każdy z czwórki biorącej udział w grupie B wygrał swoje spotkanie. Szczególnie zadowoleni mogli być Paweł “dycha” Dycha i Mateusz “mantuu” Wilczewski, którzy pieczętowali udział w fazie play-off. Dziś natomiast o przybliżenie się do etapu pucharowego walczyć będą siuhy i kRaSnaL. 

CZYTAJ TAKŻE: Jak zwiększyć FPS w CS2? Najlepsze ustawienia!

Piątkowe zmagania w CS-owej Lidze Mistrzów wystartują o godzinie 16:00. Wówczas Monte zmierzy się z MIBR w półfinale dolnej drabinki. Mrozek i jego koledzy na sam start przegrali z BIG, ale wczoraj po pełnej serii pokonali Rooster. Mimo że Made in Brazil zajmuje 44. miejsce w światowym rankingu to Felipe “insani” Yuji i jego koledzy prezentują się nad wyraz dobrze. Na początku rozgrywek pokonali zdecydowanie wyżej notowane MOUZ. Dopiero w półfinale górnej drabinki musieli uznać wyższość ENCE, chociaż dopiero po trzeciej mapie. Faworytem tego pojedynku jest Monte, które oceniane jest na czternastą siłę globu. Organizacja z Ukrainy musi jednak zachować czujność i skupienie do samego końca. Może także spodziewać się, że MIBR nie złoży broni i postawi trudne warunki. Wygrany tego spotkania awansuje do finału dolnej drabinki, podczas gdy przegrany spadnie do drabinki ostatniej szansy.

CZYTAJ TAKŻE: 9INE wyżej w rankingu HLTV, a ORKS to druga siła Polski

O wspomniany finał dolnej drabinki powalczy także siuhy i jego kompani z MOUZ. Łatwego zadania jednak nie będą mieć, wszak po drugiej stronie serwera stanie Heroic, które jest aktualnie drugą drużyną świata. Wczoraj jednak doszło do wielkiej niespodzianki, ponieważ Duńczycy przegrali 0:2 z BIG. Tym samym dowiedzieliśmy się, że ekipa ze Skandynawii wcale nie jest do przejścia. Tym bardziej przecież, że “Myszy” są wyżej w światowym rankingu HLTV, aniżeli BIG. Niezmiennie jednak większym pretendentem do zwycięstwa są Casper “cadiaN” Møller i spółka. 

Harmonogram piątkowych spotkań grupy B osiemnastego sezonu ESL Pro League prezentuje się następująco: 

16:00 | Monte vs. MIBR – BO3 [Transmisja]

19:30 | Heroic vs. MOUZ – BO3 [Transmisja]