Respawn.pl

siuhy walczy o finał ESL Pro League! MOUZ faworytem swojego półfinału

Autor: Krzysztof Sarna
mouz

Już tylko trzy mecze dzielą nas od poznania najlepszej drużyny dziewiętnastego sezonu ESL Pro League. Startują półfinały, które co logiczne, wyłonią finalistów turnieju organizowanego na Malcie. Na placu boju pozostał już tylko jeden Polak, jakim jest Kamil “siuhy” Szkaradek z MOUZ. Jego zespół do swojego półfinału przystąpi w roli faworyta.

Ruszają półfinały 19. sezonu ESL Pro League, w akcji siuhy i MOUZ

Przed nami istna śmietanka dziewiętnastej odsłony CS-owej Ligi Mistrzów, która ma miejsce na Malcie. Czysto teoretycznie startują najlepsze pojedynki całego turnieju, w którym powinniśmy uświadczyć najwyższy poziom grania. W ćwierćfinałach niekoniecznie tak było, a zwłaszcza w ich drugim dniu, gdzie spotkania toczyły się praktycznie do jednej bramki.

Polscy kibice skupią się przede wszystkim na drugim półfinale, w którym rywalizować będzie siuhy. Jego drużynie przyjdzie rywalizować z Complexity Gaming. W tym roku zespoły te miały okazję spotkać się w trakcie PGL CS2 Majora w Kopenhadze. Wówczas organizacja ze Stanów Zjednoczonych została wręcz rozjechana, kolokwialnie rzecz ujmując. “Myszy” wygrały najpierw Overpassa 13:11, a następnie Ancienta 13:2. Nie ma się co specjalnie oszukiwać, że organizacja z Niemiec, która aktualnie zajmuje 3. miejsce w światowym rankingu HLTV do spotkania tego przystąpi w roli zdecydowanego faworyta. Biała gwiazda plasuje się na 11. posadzie w notowaniu HLTV. Ewentualna porażka podopiecznych Dennisa “sycrone’a” Nielsena stanowiłaby ogromną sensację.

CZYTAJ TAKŻE: Trwają zaawansowane prace nad Cache! Niebawem zawita do CS-a 2?

Drugim finalistą będzie natomiast zespół z pary Astralis – Team Vitality. Obydwie drużyny mają za sobą świetne występy w fazie grupowej, kończąc zarazem swoje grupy na 1. miejscu i bezpośrednio wkraczając do ćwierćfinału turnieju. Organizacja z Danii nie pozostawiła żadnych złudzeń Teamowi Liquid. Z kolei “pszczoły” bezsprzecznie w 1/2 finału będą niesione wielkim sukcesem, jakim jest wyeliminowanie lidera rankingu HLTV, FaZe Clanu. Organizacja znad Sekwany wygrała 2:0. Natomiast Astralis i Vitality w 2024 grały ze sobą dwukrotnie i to dwukrotnie pod koniec stycznia, w trakcie BLAST Premier Spring Groups. Najpierw w finale górnej drabinki grupy A 2:1 wygrało Astralis, by w finale grupy A przegrać 1:2. Mathieu “ZywOo” Herbaut i spółka zajmują 6. miejsce w rankingu HLTV, natomiast Nicolai “device” Reedtz i jego koledzy 8. To tylko potwierdza, jak świetny półfinał wisi w powietrzu. Z zaciekawieniem spoglądać będziemy na pojedynki właśnie pomiędzy Francuzem a Duńczykiem.

Harmonogram półfinałów 19. sezonu ESL Pro League prezentuje się następująco:

16:15 | Astralis vs. Team Vitality – BO3

19:30 | Complexity Gaming vs. MOUZ – BO3

Polskojęzyczną transmisję z rozgrywek dziewiętnastego sezonu ESL Pro League znajdziecie na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego. Natomiast wszystkie wyniki i ciekawostki znajdziecie na naszej stronie.

Więcej informacji o ESL Pro League S19!