Respawn.pl

SK Gaming ląduje w ćwierćfinałach

Autor: Sergiusz Lelakowski

Festiwal Cobblestone’a w pełni. Ta mapa była polem walki SK Gaming i FaZe Clan. Faworyci całego majora spacerkiem wygrali wyścig do ćwierćfinałów, za to Ci drudzy będą musieli zagrać jeszcze jedno spotkanie.

Rewelacyjna pierwsza połowa mapy Cobblestone pozwoliła SK Gaming wyjść na duże prowadzenie. Przemyślane ustawienie, spokój, zaskakiwanie przeciwnika, a także świetna indywidualna gra każdego zawodnika pozwoliła na zakończenie pierwszej połowy z wynikiem 12:3. SK przewidywało dosłownie każdy ruch swojego przeciwnika, czyli FaZe Clan. Ostatnia runda pierwszej połowy to sieczka, na końcu której czekał pojedynek na linii Fallenjkaem. Nieco lepsza pozycja tego drugiego pozwoliła zdobyć ten trzeci punkt po stronie terrorystów.

Druga połówka dała FaZe nadzieję. Bardzo chaotyczna pistoletówka i agresywnie rozegrana przez nich strona CT umożliwiła Fallenowi i spółce podłożenie paki. Koniec końców, udało się rainowi wykończyć terrorystów i rozbroić bombę. A także potraktować KioShimę nożem.
Dwie rundy później SK zakupiło bronie i dzięki błyskawicznemu wejściu na bombsite uzyskali punkty, resetując fundusze FaZe Clan. Tutaj rain i spółka poprosili o pauzę. Wydaje mi się, że i tak zdecydowanie za późno, chociaż kupiło im to jedną rundę. Finalnie SK Gaming dokończyło ten pojedynek z wynikiem 16:6 i tym samym zagrają oni w ćwierćfinałach.

Za chwilę ostatni pojedynek dnia, czyli G2 eSports vs. Fnatic. Jeden z tych zespołów wróci po tym meczu do domu.

Stream angielski: TUTAJ

Stream polski: TUTAJ

Wszystkie informacje dotyczące ESL One Cologne 2016, o grupach, rozpisce, a także o samych szczegółach znajdziecie klikając w ten link.